Jsme Fér oslovuje poslance

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
Pohlednice pro poslance
Pohlednice pro poslance Zdroj: Foto autorka
Iniciativa Jsme Fér podporuje LGBT komunitu jak jen může. V petici za přijetí zákona o manželství pro všechny nasbírala 70 000 podpisů, teď se snaží povzbudit lidi k tomu, aby oslovovali přímo poslance.

Jsme Fér vyzývá lidi ke kontaktu s politiky, aby jim popsali své příběhy a oni pak mohli změnit zákony. „Napište e-mail, domluvte si schůzku nebo pošlete vzkaz se svým příběhem. Na osobním kontaktu záleží nejvíce”, píše organizace na svých webových stránkách. Cílem akce je do konce roku 2018 poslat celých 10 000 pohlednic se vzkazy.

Pohlednice můžete získat na desítce „Férových míst" po celé České republice. V Olomouci jsou taková místa hned čtyři. Mezi nimi třeba knihovní bistro Coffee library nebo kavárna Druhý domov. Stačí jen přijít, napsat na pohlednici svůj vzkaz poslanci a vhodit ji do připraveného boxu. Samotné pohlednice svým designem mluví jasně. Stojí na nich slogany jako „láska je jen jedna” nebo „registrují se věci, ne lidé”.

Kampaň má podporu velkého množství známých osobností. Mezi nimi zmiňme třeba herečku Simonu Stašovou, zpěvačku Jitku Zelenkovou nebo režiséra Jana Hřebejka. „Vy máte hlas, použijte ho, uděláte tím radost tisícům gayů a leseb, stejně jako mně udělali radost v Americe”, vzkazuje tenisová legenda Martina Navrátilová.

Návrh zákona by se měl v poslanecké sněmovně projednávat v týdnu od 22. října. Mezitím tento zákon v Evropě přijalo už 16 států, například katolické Španělsko nebo konzervativní Velká Británie, která byla navíc v nedávné době svědkem první gay svatby v rámci královské rodiny.

V České republice mohou stejnopohlavní páry nyní uzavírat pouze registrované partnerství, to se od manželství však velmi liší. Registrovaní partneři například nemají nárok na vdovský důchod, nemohou si společně osvojit dítě ani nevzniká žádné společné vlastnictví, jako tomu je při uzavření manželství.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace