Klicperova univerzita čtvrtého věku, co hodlá vyučovat?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Klicperovo divadlo z Hradce Králové zveřejnilo připravovaný program na rok 2015/2016. Tentokráte nás plánují vyškolit v jejich speciální Klicperově divácké akademii. Univerzita svým studentům přináší bujaré divadelní zážitky v sedmi předmětech pod vedením zkušených pedagogů. Odnesou si všichni titul Klicperova spokojeného diváka (KsD.)? Pestrost programu nám nedovolí pochybovat.

Profesor David Drábek otevře 17. října 2015 předmět Technologie manipulace, kde bude rozebírat dílo Dala Wassermana Přelet nad kukaččím hnízdem podle románu Kena Keseyho. Příběh podvodníka McMurphy, který raději stráví léta v psychiatrickém sanatoriu, než-li aby si odpykal trest za své výtržnictví. Jeho volně poletující a vším proplouvající duše ovšem narazí na přísná pravidla. Sanatorium se naplní bojem o svobodu, hledání hranic mezi tím, co je normální a co už přechází v šílenství, ale především snahou o nezávislost.

Předposlední říjnový den docentka Tereza Karpianus svým předmětem Rodinná výchova pro pokročilé zavítá do dramatu Tracyho Lettse Srpen v zemi indiánů. Program předmětu je vystaven převážně na silném příběhu odkrývajícím problematiku vztahů a rodinná tajemství.

Začátkem prosince se diváci přesunou do divadelní adaptace textu Lenky Lagronové Nikdy v kurzu Umění žít, snaha a realizace vedeném doktorem Janem Fričem. Budou řešit problematiku tří dospělých sester, které se snaží realizovat a oprostit od svých jizev.

David Drábek plánuje 19. prosince otevřít další předmět. Tentokrát s názvem Mezi kulty a kordy, řešící otázky Alexandra Dumace a jeho Tří mušketýrů. Nečekejte klasický průběh příběhu, tentokrát půjde o humorné parafrázování s šarmem osobitým samotnému Drábkovi.

 

2016 aneb na co si musíme ještě počkat

S březnem přijde Boris Vian a jeho plná studna fantazie Pěna dní. O adaptaci vyučuje doktor Lukáš Trpišovský a docent Martin Kukučka v předmětu Floristika lásky. Filosofický seminář Kam nám kráčíš, stará dámo? debatující nad hrou Evropa povede sám Braňo Holiček. A posledním předmětem Potenciál lidské fantazie a bránice se uzavře v květnu divadelní akademie. Dosud neuvedená problematika Davida Drábka Unisex o tajné akci Sklípkan, třech lidských stvořeních a oblasti Sibiře.

Žádný z vyučujících ke svému předmětu nezapomněl dopsat velmi kvalitní doporučenou literaturu jako například Kardinál Richelieu Umění intriky, Jean Sol-Partre Písmo a neon, Kolektiv diskutérů na Novinkách.cz Odpad nebo Kolektiv diváků David Drábek a jeho léčba smíchem. I když se bezesporu špatně shání, nezapomeňte přijít na zkoušky připraveni.

Více informací na http://www.klicperovodivadlo.cz/

 

Obrázek zde: https://drive.google.com/folderview?id=0B4gcnxG7m506d0NWRU9GUXZ2Z28&usp=sharing&tid=0B4gcnxG7m506cHRHdi1RQm80em8

 

 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace