út., 1. prosinec 2009 12:30

Konec série

V posledním zápase letošního fotbalového podzimu si přijeli zahrát hráči Olomoucké Sigmy netradičně na Městský stadion ve Vítkovicích, protože na tradičních Bazalech není vyhřívaný trávník. I tak bylo v zápase opravdu na co koukat.

V dnešním zápas bylo opravdu o co hrát. Hanáci se při případném vítězství mohli vyhoupnout na šestou příčku a získat tím výhodnou pozici pro fotbalové jaro, během kterého by mohli zabojovat o umístění do páté příčky, která zajišťuje účast v Evropských pohárech. Fotbalisté Sigmy si před dnešním zápasem věřili. Vyhráli totiž posledních pět zápasů v řadě a zároveň si v posledním domácím zápase doslova pohráli s vedoucími Teplicemi, které rozstříleli 6:2. Oproti tomu domácím fotbalistům by případná výhra umožnila přezimovat na třetí příčce a tím pádem se dotáhnout na vedoucí Teplice a odvěkého rivala Spartu. Tyto dva celky by měli pouze o jediný bod více než Baník a to by pro Ostravany znamenalo, že by se na jaře mohli pokusit usilovat o vítězství v lize. Přesto byl ale dnešní zápas trochu netradiční, neboť Baník dnes nehrál na svých Bazalech, ale na hřišti ve Vítkovicích. Na Bazalech nehrál Baník svůj domácí zápas poprvé po třinácti letech, což je opravdu dlouhá doba. Výhodou změny prostředí byl fakt, že ve Vítkovicích bylo vyprodáno.

První poločas započal tradičně v 17:30, avšak netradičně ve Vítkovicích., kam se přišlo podívat na sedm tisíc diváků. Obě mužstva jsou známá svým útočným pojetím hry, a proto bylo už od počátku na co koukat. Obě mužstva hrála agresivně a už ve dvanácté minutě se mohli domácí, po střele Maria Ličky, radovat z vedení 1:0. Zbytek prvního poločasu byl odehrán ve svižném tempu a oba týmy si vypracovali několik šancí. Gólově se už ale nic nestalo a dokonce ani silný vítr, který si občas pohrál s balónem, na skóre nic nezměnil. Přestože jednou velmi pomohl Hanáků při rohovém kopu, který právě díky silnému větru skončil na tyči.

Během druhého poločasu aktivita obou týmů polevila a nic vážnějšího se v něm nestalo, přestože nějaké akce se v této době zrodily. Tou nejdůležitější byla akce domácích v samotném závěru, kdy vstřelili druhý gól a stanovili skóre na 2:0. Přestože v zápase nebylo jednoznačně lepšího celku, tak si domácí výhru zasloužili díky jedinému faktoru. Dokázali využít nabídnutou šanci. Díky tomuto vítězství se Baník posunul na třetí příčku v tabulce, Olomoučtí však přezimují devátí.

Branky: 11. Lička, 89. Kraut. Rozhodčí: Adam - Košec, Marek. ŽK: Lukeš, Neves - Ordoš, Kaščák.