Konvikt zaplavila hudba skupiny Lake Malawi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Lake Malawi
Lake Malawi Zdroj: Lukáš Dvořák
Olomouc – Žádná technická podpora, žádné mikrofony, jen čistá akustická hudba a čtyři talentovaní muzikanti. Skupina Lake Malawi zavítala v rámci svého netradičního turné i do Olomouce, kde 10. listopadu v kapli Božího Těla vytvořila neopakovatelnou atmosféru. 

Pro Lake Malawi je letošní podzim ve znamení originální koncertní šňůry s názvem Furch Tour. Podnět k jejímu zrealizování vznikl v Anglii, kde kapela vystoupila na takzvané obývákové So Far Session. I v České republice si proto vybrala místa s jedinečnou atmosférou, kde by takováto vystoupení mohla uskutečnit podle svých představ. V Olomouci zvolili hudebníci kapli Božího těla, která je oslovila prostorem i výbornou akustikou.

Speciálním hostem byla nadějná olomoucká skupina No Distance Paradise, která naladila fanoušky na správnou vlnu. „Je super, když kapely navzájem spolupracují,“ řekl zpěvák skupiny Marcel Procházka směrem k Lake Malawi. Celý koncert se pak nesl právě v tomto duchu. Spolupráce totiž nebyla zřejmá jen mezi oběma skupinami, ale také mezi Lake Malawi a publikem. Všichni nadšeně reagovali na podněty zpěváka Alberta Černého a spolu s kapelou zpívali, luskali a skvěle se bavili za zvuků indie rockové hudby.

„Obdivuju Alberta, jak dokáže prožívat hudbu celým svým tělem. Každá část jeho těla tančí, hlas i gesta rukou jsou plné emocí. Z celé kapely vyzařuje jejich dokonalá souhra a touha dělat muziku,“ vyjádřila své nadšení fanynka Kristýna.

Lake Malawi svou hudbou skutečně žijí a na jejich projevu to bylo znát. „Tohle je víc cool než iPhony,“ pronesl Albert těsně před zvěčněním fanoušků polaroidem. Mimo jiné taky zarapoval, dopřál si oblíbený zpěvácký skok, zaimprovizoval textem o Olomouci, kde strávil svá studentská léta, a společně s Jeronýmem Šubrtem si zahrál čtyřručně na klavír.

Koncert byl výjimečný především blízkou komunikací zpěváka Alberta a všech přítomných, což je jeden z důvodů, proč skupina dává přednost hraní v uvolněnějším prostředí před neosobní koncertní halou.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace