Lásky čas: kolikrát ho lze prožít?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Na začátku listopadu vtrhla do českých kin nová romantická komedie s názvem Lásky čas (About time). Těžko říci, zda by byl doslovný překlad O čase výstižnější, rozhodně by ale nebyl tak romantický. Režisér tohoto filmu Richard Curtis má na svědomí již několik romantický komedií, určitě každý zná Deník Bridget Jonesové či film Láska nebeská.

Jak už název napovídá, hlavními tématy filmu jsou láska a čas. Obyčejný jednadvacetiletý kluk Tim, jehož ztvárnil herec Domhnall Gleeson, se dozvídá od svého otce (Bill Nighy), že všichni muži z jejich rodu dokážou cestovat v čase. Stačí k tomu pouze najít temné místo, zavřít oči, zatnout pěsti a jste v situaci, kterou jste už někdy zažili. Mnoho diváků by toto hlavní téma celého filmu mohlo odradit. Přeci jenom, je to něco opravdu nereálného a abstraktního. Pro jedince s alespoň špetkou romantiky v duši to ale není překážka. Tim se tuto schopnost cestovat v čase rozhodne využít při hledání partnerky a po mnoha návratech do minulosti a napravování chyb se mu to podaří a dává se dohromady s Mary (Rachel McAdams), kterou si později vezme a společně založí rodinu.

Ve filmu narazíte na nespočet klišé a otřepaných scén, ale milovníky romantických komedií ani toto neodradí. Když už máte pocit, že se blíží happy end, najednou pochopíte, proč má film slabě přes dvě hodiny – Tim se dozvídá, že se dá vrátit pouze do minulosti, která se stala po narození posledního dítěte. V zápětí přichází rána v podobě otcovy rakoviny. Po jeho smrti se za ním Tim často vrací do minulosti, ovšem jeho žena Mary si přeje dalšího potomka, a tak se Tim musí s otcem nadobro rozloučit. Konec, který jen málokdo očekával, když si vyrážel na romantickou komedii, nechává diváka přemýšlet, jestli to je či není happy end. Ano, Tim je šťastně ženatý a má několik dětí. Jeho sestra je po několika životních zakopnutích také šťastná, ale jejich otec zemřel na rakovinu.

Lásky čas je film plný emocí, ale i vtipných scén. Dožene vás nejen k slzám, ale i neurvalému smíchu. Pravda, fanoušci Arnolda Schwarzeneggera si na své zřejmě nepřijdou, ale pokud máte alespoň trochu rádi komedie, nejlépe pak ty romantické, rozhodně si tuto novinku nenechte ujít.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace