Legendární skupina Led Zeppelin znovu před soudem

Ohodnoťte tento článek
(8 hlasů)
Robert Plant a Jimmy Page
Robert Plant a Jimmy Page Zdroj: Wikimedia commons
USA - Americká skupina Spirit nebo britští Led Zeppelin, komu patří práva ke slavné melodii? Soudní spor z roku 2016, týkající se autorských práv ke známému hitu Stairway to heaven musí být obnoven. Rozhodl o tom Odvolací soud v San Francisku, uvedla v pátek agentura Reuters.

Podle zmocněnce zesnulého kytaristy skupiny Spirit Randyho Wolfa, Michaela Skidmorea je úspěšná píseň kopií méně známé skladby Taurus, kterou skupina Spirit vydala v roce 1966. Proto se rozhodl na Zeppeliny” podat v roce 2015 žalobu. Je možné, že se Led Zeppelin inspirovali v průběhu společného turné obou skupin v letech 1968 až 1969. Autoři nařčení z plagiátorství, kytarista Jimmy Page a zpěvák Robert Plant však tvrdí, že dílo Stairway to heaven z roku 1971 napsali společně během dovelené ve Walesu. Naše píseň je originál," prohlašují oba umělci. Tak ostatně zněl i rozsudek soudu v roce 2016.
Odvolací soud se však rozhodl soudní řízení opět obnovit z důvodu vážného podezření na chybný postup soudu v Los Angeles. Za jedno z hlavních pochybení je považován fakt, že během soudního procesu skladba Taurus ani jednou nezazněla. Soudní porota se spoléhala na názory hudebních odborníků předstupujících během soudního líčení.  Pokud by soud nyní rozhodl ve prospěch obžaloby, Michael Skidmore by nejspíše požadoval tučné odškodné, tento hit totiž vydělal skupině Led Zeppelin miliony liber.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace