Naši furianti budou FurtFURIANTI

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
Zveme Vás na představení
Zveme Vás na představení Zdroj: www.divadlolitovel.estranky.cz
Již tuto sobotu 26. listopadu v 16 hodin se můžete přijít podívat do litovelské sokolovny na premiéru hry s názvem FurtFURIANTI. Ochotnický divadelní soubor Litovel nacvičil netradiční provedení divadení klasiky od Ladisava Stroupežnického Naši furianti.

Další možnost zavítat na předstaní bude ještě v pátek 2. a v sobotu 3. prosince v 19 hodin. V hereckých rolích se Vám představí Michal Schmalz, Iva Schmalzova, Michal Rakowski, Zdeněk Šmíd, Míla Calábková, Bára Antonová, Mirko Spurník, Zdena Sedlářová, Martin Truxa, Tomáš Dědek, Tomáš Vacek, Zuzana Vacková, Josef Andrle, Jaroslav Skála, Romana Ambrožová a děti.  

Kdo by neznal divadelní klasiku Naši furianti. Původní děj přenesl režisér Pavel Soldán do současnosti a tím Furianti získali nový rozměr. „Od dubna 2016 jsme pro Vás začali nacvičovat divadelní hru na motivy Našich furiantů. Jde o převedení klasického divadelního kusu do prostředí soudobého venkova. Cílem je Vás pobavit a také ukázat, že problémy lidí před 150 lety a dnes jsou v podstatě pořád stejné," uvádí na webových stránkách divadlo. 

Divadelní soubor v Litovli není žádný nováček, ale „na prknech co znamenají svět" amatérští herci působí už 18let. Souborem prošla stovka herců a stává se tak největším sokolským divadlem v ČR. Za dobu působnosti odehráli několik představení. Například Škola základ života, Limonádový Joe, Rychlé šípy, Saturnin k vašim službám, Světáci, Co vám kdo dá?, Švejku! a spoustu dalších her. 

 

 

Naposledy upraveno:
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace