Logan: Wolverine naposledy tasí drápy

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Oficiální plakát k filmu
Oficiální plakát k filmu Zdroj: www.foxmovies.com
Do kin se dostal třetí samostatný film o oblíbeném svalnatci s drápy – Logan: Wolverine. S oznámením, že představitel hlavní role Hugh Jackman se sérií končí, se naskytla poslední šance vidět tohoto hrdinu na velkém plátně. A diváci tentokrát mají důvod opravdu se těšit.

Od uvedení prvního dílu série – X-Men (2000) – zažila populární mutantní sága své vrcholy a pády. Přestože jsou většinou fanoušků i kritiků stále uznávané, nedostaly se poslední příspěvky do této série takového přijetí jako jejich předchůdci. A byly to především samostatné snímky s fanoušky oblíbeným Wolverinem, které se s tímto problémem musely vypořádat. Předchozí dva pokusy vytvořit příběh hodný bohaté historie a komplexního charakteru tohoto doslova ostrého chlapíka bohužel selhaly a diváci tak dostali dva sice dobré, ale ne příliš originální akční filmy se spoustou chyb a nejasností v posloupnosti v kontextu celkového mutantního univerza. Navíc tyto filmy postrádaly jakýkoli emocionální dopad na diváka.

To naštěstí není případ letošního Logana. Po chladněji přijatém Wolverinovi (2013) se James Mangold vrátil do role režiséra a přivedl na světlo světa snímek, který by se hravě mohl zvát nejlepším filmem celé ságy. Tento pesimistický příběh, který se odehrává v dystopické budoucnosti, kde mutantní druh čelí vyhynutí, je to, na co fanoušci čekali. Není to žádná pohádka, ve které jsou všichni v bezpečí a všechno nevyhnutelně vede ke šťastnému konci. S vědomím, že je tento film tím úplně posledním, kde můžeme vidět Hugha Jackmana v roli zvířecího Wolverina a Sira Patricka Stewarta v roli telepatického profesora Charlese Xaviera, přichází i uvědomění, že jejich příběhy se blíží ke konci. Tato skutečnost dává tvůrcům úplnou kontrolu nad tím, co s postavami provedou. Tentokrát není nic jisté a kdokoliv může kdykoliv zemřít a divákovi tak nezbývá než doufat, že se tak nestane. Díky tomu vzniká v průběhu filmu spoustu emocionálně vypjatých momentů.
Co se týče atmosféry, ta je osamělá, depresivní a hutná už od samého začátku. Divákům je jejich oblíbený hrdina předložen jako starý, ztrápený a životem unavený muž, který se zoufale snaží ochránit, co mu v jeho příliš dlouhém životě ještě zůstalo. Je ale slabší než kdy předtím, bez přátel a bez motivace a kvůli svým neobvyklým schopnostem nedokáže najít na světě klid. Přestože by rád strávil zbytek života v klidu a bez násilí, je neustále nucen okolím svou zvířecí náturu používat. Celý film je tak útěkem před nevyhnutelným.

Dalším důležitým faktorem, který nahrává temnější atmosféře filmu je rating R – tedy od patnácti let. Výsledkem toho je snímek zaměřený na dospělejší publikum a obsahuje tak vyšší podíl brutality a několik ostřejších slovních výrazů. Tento styl sedí titulní postavě i celkovému tématu filmu perfektně. Je to surové a nekompromisní a celý film působí mnohem reálněji, než s čím jsme se doposud za sedmnáct let této ságy mohli setkat. Za to také můžeme poděkovat již zmíněným Hugh Jackmanovi a Siru Patricku Stewartovi, protože herecké výkony, které v klíčových momentech nabízejí, jsou hodné ocenění.
Pokud tedy stále váháte nad návštěvou nejbližšího kina, přestaňte. Logan je perfektním mixem toho, co lidé mají na postavě Wolverina rádi a toho, co musí v dnešní době opravdu kvalitní film splnit. Je to bezpochyby rozloučení, které si fanoušci i představitel hlavní role Hugh Jackman zasloužili a které dokáže skutečně dojmout.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace