Kapela Mňága a Žďorp zavítala poprvé do Kroměříže

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Mňága a Žďorp v Kroměříži
Mňága a Žďorp v Kroměříži Zdroj: Anna Skopalová
Kroměříž – Minulý pátek vystoupila kapela Mňága a Žďorp poprvé za svoji třicetiletou kariéru v Kroměříži. V rámci jarního turné navštívila kapela kroměřížský Dům kultury, jehož velký taneční sál téměř vyprodala. Mňága nabídla posluchači starší osvědčené písně, a zároveň i nové kousky z nejmladšího alba s názvem Třínohý pes.

Již od šesté hodiny večerní se v okolí kroměřížského kulturního domu začali shromažďovat první nedočkavci. Mňága poprvé v Kroměříži, velké lákadlo pro spoustu tamních fanoušků, kteří nezklamali a jejich oblíbenou kapelu přišli podpořit i v tomto menším městě. Koncert začal lehce po sedmé hodině. Do té doby se zde nakupily asi dvě stovky příznivců.

„Zdravíme Kroměříž! Město světa!“ Takto přivítal své fanoušky frontman kapely Petr Fiala a koncert mohl začít. Skupina začala se svými nejznámějšími hity, tedy Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo a Písnička pro Tebe. Publikum jásalo a velmi hlasitě ocenilo úvodní set. Poté přišel čas na pár písní z nového alba. Kapela představila hned 4 nové skladby, a to písně s názvy Apoštol chaosu a zmatku, dále Celý ten zbytek Tebe, Na kolo nasedá a V cíli. Tyto písně se moc nelišily od klasického „mňágovského“ rukopisu, tudíž šlo o pohodovou a kvalitní hudbu se smysluplným textem. Publikum nové písně ohodnotilo potleskem a netrpělivě vyčkávalo další skladby.

Následoval mix písní z různých alb, například Rodné lány z předposledního alba Made in China, I cesta může být cíl a Nagasaki Hirošima z alba Výhledově a mnoho dalších. V následující části koncertu představila kapela další nové písničky. Tentokrát šlo o skladby Boží mlýny, Znali se sotva hodinu a Architekti vlastní zkázy. Kapela se opět setkala s úspěchem od téměř naplněného sálu.

Koncert se chýlil ke konci, a tak Mňága vytáhla svá esa v rukávu v podobě dalších velmi známých hitů, jako například Made in Valmez, Měsíc, Ne teď ne!, Spaste svoje duše a další. Za bouřlivého potlesku odešla kapela do šaten, diváci však vyžadovali přídavek, a ten jim byl po chvíli napětí dopřán. Po odehrání dalších tří písní se kapela opravdu rozloučila a slíbila, že se ještě někdy vrátí.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace