Movember varuje před rakovinou a pomáhá mladým mužům

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Movember varuje před rakovinou a pomáhá mladým mužům Zdroj: Pixabay
S listopadem opět přichází takzvaný Movember. Celý měsíc si (zejména) muži neholí porost na obličeji, aby tak vyjádřili podporu mužům s rakovinou prostaty nebo varlat. Do tohoto dlouholetého projektu se můžete zapojit i dalšími způsoby.

Charita Movember od roku 2003 financovala více než 1250 projektů zaměřených na zdraví mužů po celém světě. Kromě dvou zmíněných typů rakovin podporují i například duševní zdraví nebo prevenci sebevražd. To jsou v případech rakoviny také nepochybně velká témata. Charita slibuje do roku 2030 snížit počet předčasných úmrtí mužů o 25 % a mít trvalý vliv na zdravotní stav mužů.

Pět milionů. Tolik je dnes příznivců hnutí Movember. Od skromných začátků se rozrostlo do celého světa a dnes nabízí spoustu pomocných činností. Radí například, jak se udržet v kondici a předcházet tak rakovině. Důležité k porozumění vlastního zdraví je například znát rodinnou anamnézu. Pokud se muži samotnému něco nezdá, měl by okamžitě navštívit lékaře. To je totiž u závažných případů nejdůležitější.

Každá koruna se počítá

Kromě neholení se může společnost pomoct i jinak. Pokud chcete darovat finanční prostředky a iniciovat více lidí, můžete například uspořádat Mo akci. Sešlosti, jako gurmánská večeře, sportovní zápasy či hudební večírek jsou skvělou příležitostí k získání potřebných financí.

Movember v Česku spolupracuje s nadačním fondem Muži proti rakovině. Ti se stejně tak snaží zlepšovat kvalitu života mužů s rakovinou a předcházet jí. Na kampani Movember ročně vydělají téměř tři miliony korun, které pak putují zejména na nákup nemocničních přístrojů na urologická pracoviště.

Seděli u piva a chtěli obnovit trend „moustache“

Celý nápad se zrodil v hlavách dvou Australanů v roce 2003. Kamarádi zde u piva přemýšleli o navrácení zmizelých módních trendů. Inspirovali se jednou z kamarádových matek, která vybírala peněžní prostředky na rakovinu prsou. Oni se rozhodli udělat kampaň o typech rakoviny, které postihují muže.

V prvním roce našli 30 mužů, kteří splní výzvu a nechají si narůst knír. V roce 2004 zaregistrovali Movember jako společnost a vybrali v přepočtu přes 850 000 Kč. Peníze věnovali Australské nadaci rakoviny prostaty. Až v roce 2007 se přidalo množství států, jako Kanada, Velká Británie, Španělsko či USA. Právě díky tomu se mnohonásobně rozšířilo povědomí o rakovině prostaty a o samotné nadaci Movember. Od roku 2010 se mohou oficiálních sbírek účastnit i obyvatelé České republiky.

Neváhejte a zapojte se i Vy. Pokud Vás tento projekt fungující už několik let zaujal, podívejte se na oficiální stránky nadace Movember Foundation či web Mužů proti rakovině.

Naposledy upraveno:

1 komentář

  • Berenika Dušková

    Terezko, moc děkuji za Tvé přínosné články. Je hezké, že myslíš na své okolí. Těším se na Tvou další práci!
    Se srdečným pozdravem
    Beky

    Berenika Dušková Odkaz Komentáře
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace