Na Letné to roztočili potřetí a pořádně

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ohnivá show Freaks on Fire
Ohnivá show Freaks on Fire Zdroj: freaks-on-fire.de
Praha - V sobotu 7. listopadu se v Praze na Letné konal Roztoč fest, festival žonglérství, fireshow a cirkusových umění. Program již třetího ročníku byl velice bohatý. Akce probíhala v bývalé skateparkové hale sportoviště Výletná, kterou pro účely festivalu doplnil bar a patřičná výzdoba.

Festival odstartoval v jednu hodinu odpoledne sérií workshopů pod vedením umělců z celé Evropy. Návštěvníky festivalu učili svému umění, ať už šlo o klasické točení s poi, zacházení s bičem nebo cvičení na cyr wheel, obruči, kterou artista stojící uvnitř roztáčí přenášením vlastního těžiště. V sedm hodin večer pak následovala galashow, ve které se předvedli všichni hosté z Česka i ze zahraničí. Své vystoupení se zápalnými obručemi tu předvedl například Thomas Hauffen, představilo se také žonglérské duo Angry clowns a k malému výstupu diváci příměli i jednadvacetiletého organizátora festivalu Vojtěcha Stolbenka.

Největší úspěch ovšem sklidila německá skupina Freaks on Fire svojí nápaditou show s ohnivými nástroji, které si sama navrhla a zkonstruovala. Jejich vystoupení bylo jiskrnou tečkou celé ohnivé gala show. Festival pokračoval koncertem skupiny Yo soy indigo. Ty na scéně vystřídal Tomáš Reindl vystupující pod uměleckým jménem Omnion. Hudebník kombinuje tradiční africké a australské nástroje s moderními technologiemi. Svou hudbu při vystoupení nahrává do počítače a poté ji pouští ve smyčce. Před očima diváků tak vzniká píseň složená z několika opakujících se rytmů. O hudbu se pak až do ranních hodin postarali dýdžejové.

Roztoč fest tento rok nabídl Pražanům opravdu pestrou podívanou, a oproti minulým ročníkům tak udělal velký pokrok. Kromě bohatšího doprovodného programu dorazilo letos i více zahraničních hostů a celkově působil festival mnohem profesionálněji.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace