Na náměstí se cinkalo klíči a zpívala hymna

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Demonstrace na Horním náměstí v Olomouci
Demonstrace na Horním náměstí v Olomouci Zdroj: Česká pirátská strana - Olomoucký kraj
Okolo sedmé hodiny večerní se na Horním náměstí v Olomouci sešlo několik set lidí kvůli vyjádření nesouhlasu s volbou Zdeňka Ondráčka do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Demonstrace se v pondělí konaly napříč celou Českou republikou.

„Akci organizují Piráti, spolu s ostatními demokratickými stranami. Oslovili jsme Zelené, TOP 09 a KDU – ČSL,“ vyjádřil se jeden z organizátorů dnešní akce. U stánků jednotlivých stran byly od odpoledních hodin k dispozici podpisové petice, prostřednictvím kterých mohli účastníci demonstrace vyjádřit svůj názor.

Během večera předstoupilo před shromážděné několik řečníků, kteří ve svých projevech odsoudili nejen Zdeňka Ondráčka coby hlavního představitele GIBSu. Mnoho z nich se hanlivě vyjádřilo také k premiérovi v demisi Andreji Babišovi a prezidentu Zemanovi. O svůj názor se mimo jiné podělili zastupitelka Olomouckého kraje Jitka Seitlová nebo bývalý rektor Univerzity Palackého profesor Josef Jařab. „Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou. Za spáchané zločiny jsou spoluodpovědní ti, kteří komunistický režim prosazovali,“ citoval zákon náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec. „Ptám se, jak je možné, že jeden z lidí, kteří prosazovali tento režim, může být předsedou komise pro GIBS,“ doplnil Jakubec. Jeden z posledních proslovů měli i studenti Filozofické fakulty Univerzity Palackého Vojtěch Záhora a Laura Šarochová. Zaměřili se v něm především na nezbytnost veřejnoprávních médií.

V pauzách mezi jednotlivými výstupy se ozývaly četné hlasy i z prostranství před morovým sloupem. Lidé zvonili klíči, pískali, bučeli a ze všech stran se ozývala hesla jako: „My ti to nežerem!“, „Ne! Dědicům totality!“ a „Nechte novináře psát!“, která byla často znázorněná i na transparentech zúčastněných.

Na závěr organizátoři vyzvali k účasti na podobné akci, která se koná v neděli na stejném místě. Celý večer zakončil zpěv české národní hymny.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace