Na olomouckém nádraží zamrzne čas

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Flashmob si podmanil celý svět
Flashmob si podmanil celý svět Zdroj: http://www.polkadot.it
Pokud se chcete stát součástí něčeho netradičního a vyzkoušet si „zamrznutí“ na vlastní kůži, pak se právě ve čtvrtek 20.4. nabízí jedinečná příležitost. V 17:00 se na olomouckém Hlavním nádraží uskuteční Frozen Flashmob. Zkuste se v dnešní uspěchané době na chvíli zastavit!

Flashmob je akce, při které se na určitém místě, v předem určený čas, sejde skupina lidí se stejnou myšlenkou. Většinou se potkávají za účelem provést něco bláznivého a nesmyslného, načež v krátkém čase celou sešlost zase rozpustí. Tato společenská hra si díky své zajímavosti a zábavnosti podmanila celý svět. Lidé se pouští do polštářových bitev uprostřed ulic, učí se hromadně taneční kroky nebo hlasitě mluví do imaginárních megafonů (tento flashmob byl nazván „Occupy Wall Street“ a výjimečně reagoval na politickou situaci – mělo jít o vyjádření nesouhlasu s prezidentským podpisem nového zákona).

První taková spontánní akce se údajně objevila v roce 2003 a zanedlouho se rozšířila po celém světě jako vir. Za asi nejznámější flashmob u nás je možné považovat Zombie Walk, jehož účastníci se pohybovali ulicemi v přestrojení za živé mrtvé. V České republice byl uspořádány mimo jiné také události jako piknik v metru nebo srazy, jejichž participanti nabízeli objetí zdarma.

Účastníci si předem vymění informace skrz e-mail, či sociální sítě a pokud se sejde dostatek lidí, pak už nic nebrání tomu, aby se tyto bizardní eventy mohly uskutečnit. Přesně tak je tomu i v případě olomouckého Frozen Flashmobu, který na sebe upozornil skrz Facebook. „Naším cílem je ze všedního dne udělat něco zajímavého, pobavit lidi a z nudného nádraží vytvořit jeviště pro naše vystoupení,“ uvádí organizátoři Marek a Alžběta na zmiňované sociální síti. Už tento čtvrtek chtějí dva studenti rekreologie nechat zamrznout hlavní nádraží v Olomouci. Snaží se sehnat co nejvyšší počet lidí, kteří se na předem stanovený signál zastaví, udělají ze sebe živou sochu a vytvoří tak nezapomenutelný zážitek nejen sobě, ale i nic netušícím kolemjdoucím.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace