Nestyďte si sáhnout, Loono zbaví studu všechny

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Propagační materiály ze zlínské přednášky
Propagační materiály ze zlínské přednášky Zdroj: Archiv Loono
Olomouc - Nadcházející týden se řada olomouckých míst, nejen těch studentských promění v dějiště již 52. ročníku Academia film festivalu Olomouc. Festival nabídne řadu tematických celků. Každý celek nabízí řadu filmových projekcí, ale také neméně atraktivní workshopy. Jedním z nich je také stále populárnější a v univerzitních městech vyhledávanější s názvem #prsakoule.

Jistě si většina z nás pamatuje na agitační návštěvy členů Českého červeného kříže na středních školách. Byli jsme doslova nuceni naslouchat přednášejícím o nutnosti samovyšetření, spíše u dívek. Tato forma bylo snahou podchytit prevenci rakoviny prsu. Doba už naštěstí pokročila a my se můžeme čím dál častěji na sociálních sítích setkávat s organizací Loono, která se svou kampaní a přístupnějším způsobem snaží vyzdvihnout důležitost prevence. Na workshopech po celé České republice zájemci o tuto akci konkrétně řeší a zkouší si samovyšetření dámských ňader i mužských intimních partií. Celá série přednášek a kampaní vznikla pod rukama studentky medicíny Kateřiny Vackové (možná její obličej často hypnotizujete na hlavní stránce magazínu našeho státního vlakového dopravce). Právě Kateřina se ve svých dvaadvaceti letech setkala s nálezem na vaječnících. Čekala jsem osm hodin, až se lékaři poradí o další léčbě. Za těch osm předlouhých hodin, kdy jsem seděla na posteli a ptala se sama sebe proč, proč já, proč tak mladá, proč teď, jsem si rozmyslela, co od života opravdu chci a co pro to hodlám udělat. A tak vzniklo Loono. Aby pomohlo zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď. Za pár měsíců by totiž mohlo být pozdě," uvádí na stránce organizace Loono. Spolu s dalšími studenty medicíny přednáší jedna ze zakladatelek projektu ve městech, na vysokých školách. Zkrátka přijedou tam, kde je o ně zájem.

Celé AFO začíná již 25. dubna a přinese řadu nečekaných a nezapomenutelných okamžiků. Jsme moc rádi, že organizace Loono vznikla. Také proto, že skupina studentů nemyslí jen na sebe a snaží se dbát o zdraví a prevenci už od mladé generace, která může předat zkušenosti o samovyšetření dál do svého okolí. Naše budoucnost je důležitá a v době, kdy je medicína na čím dál vyšší úrovni, mohou být závažná onemocnění podchycena v mnohem dřívějším stádiu," říká producentka AFO Anetta Holaňová. Samotný workshop je v několika vlnách naplánovaný na 29. dubna v Pevnosti poznání, událost na Facebooku Vám podá bližší informace. Nebojte si sáhnout, žijeme jen jednou!

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace