OL4you přináší to nejzajímavější z Olomouce

Ohodnoťte tento článek
(6 hlasů)
OL4you nabízí poutavé čtení pro všechny nejen z Olomouce
OL4you nabízí poutavé čtení pro všechny nejen z Olomouce Zdroj: instagram kikafe.cz
Lifestylový magazín z olomouckého regionu. Tak by se dal nazvat OL4you, za kterým stojí vydavatelka a šéfredaktorka Zuzana Zbořilová. Ta má za cíl ukázat to nezajímavější a nejatraktivnější z Olomoucka, a také informovat čtenáře o aktuálním dění. Představuje vlastně jakéhosi průvodce na sto stranách s několika tematicky zaměřenými rubrikami, které mají lidem nabídnout rozhled z oblasti životního stylu právě v Olomouci.

 „Devět let jsem působila v Praze v různých magazínech, převážně pro ženy. Když jsem se po odchodu z toho posledního setkala s přáteli a bavili jsme se o budoucnosti, přesvědčovali mě, že bych měla založit svůj vlastní časopis. Zdálo se mi to jako nesmysl. Myšlenky se ale nakonec rozjely naplno a v hlavě už mi létaly otázky, jak by se magazín měl jmenovat, jaký by měl mít formát, kolik stran a jak často by měl vycházet,“ vysvětluje Zuzana Zbořilová 

O čem je poslední číslo OL4you?

Když listuji posledním číslem magazínu OL4you, nacházím na prvních stranách nejdůležitější události, které se na Olomoucku konaly a o kterých stojí za to si přečíst. Hned na to navazuje další článek, který nabízí výběr nejzajímavějších novinek a akcí. Dozvídám se například o světoznámé konferenci TEDx, vtipné divadelní komedii, netradičních koncertech, nebo proslulém Olomouckém Majálesu. Při čtení OL4you vlastně zjišťuji, že Olomouc má z kulturního života opravdu co nabídnout! Nespočet festivalů, výstav a vystoupení zajímavých osobností rozhodně stojí za návštěvu.

Následující dvojstránka se zaměřuje na dokumentární festival „Jeden svět“ a pokračuje dalším počtením z kulturního vyžití olomouckého kraje. Pro vášnivé sportovce stojí za povšimnutí rubrika Sport z Olomoucka, která se věnuje sportovním aktivitám a pohledu do historie fotbalového klubu SK Sigma Olomouc.

V druhé půlce magazínu nacházím tipy na to, co si přečíst, na co se podívat, nebo co si poslechnout. Zajímavou reportáž připravila šéfredaktorka Zuzka, která se vydala darovat krevní plazmu a vzala s sebou i čtenáře OL4you aby poznali, jak to probíhá. Zároveň vyzkoušela také lekce TRX v centru Baluo, kterým věnovala další článek.

V žádném čísle nesmí chybět rozhovor se zajímavou osobností. V tom posledním redakce vyzpovídala bývalého profesionálního fotbalistu Davida Rozehnala a „kluka z Dakaru“ Aleše Lopraise. Čtení zakončuji rubrikou cestování o Bosenském údolí pyramid a podivuhodné zemi jménem Myanmar.

Lifestyle z Olomouce zdarma šestkrát do roka

Inspiraci při psaní článků a náměty na ně čerpá Zbořilová všude kolem. „Často mívám spíš smůlu, že ani nemám šanci si veškerou inspiraci někam poznamenat, abych ji pak mohla zhmotnit. Inspirací jsou téměř všechny situace, které se dennodenně odehrávají. Zajímaví lidé, lidé, kteří dělají zajímavé zaměstnání, zajímavě vypadají, někdo známý se pro něco nadchne… No a já už jsem vycvičená, že se na všechno ptám, protože by se mi to mohlo jako téma hodit. Takhle vzniká většina článků, které v OL4you najdete. Velmi spontánně,“ dodává.

„Je to Lifestyle, na který jsou čtenáři zvyklí z celorepublikových médií, ovšem napasovaný na region. Zadarmo přináší šestkrát do roka lidem návod, jak trávit volný čas díky kulturním tipům, představuje inspirativní osobnosti, zajímavé podnikatelské projekty a tipy na nákupy. Prezentuje osobnosti z tohoto regionu, jako celorepublikové magazíny představují celebrity. Celebritami a osobnostmi se nebojím nazývat lidi, kteří žijí kolem nás, dělají netradiční povolání a mají nám co sdělit. Může to být můj soused, moje kamarádka nebo majitel oblíbené kavárny. Reální lidé, kteří něco dokázali a jsou nám inspirací,“ uzavírá Zbořilová.

Magazín OL4you přináší témata z oblasti kultury, cestování, společnosti, rozhovory se zajímavými osobnostmi a aktuality z olomouckého regionu. Vychází jako dvouměsíčník a zdarma je k dostání na několika distribučních místech v Olomouci i v dalších přilehlých městech anebo v online verzi na internetu. Více informací o magazínu OL4you naleznete na webových stránkách anebo Facebooku.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace