Jak loví rybářský gentleman?

Ohodnoťte tento článek
(6 hlasů)
Trofejní kapr chycený na podzim
Trofejní kapr chycený na podzim Zdroj: Jiří Mráz
Vodní hladina jej přitahuje jako magnet. Pokaždé, když jde okolo rybníka, řeky nebo jen malého potůčku, pozorně sleduje svět pod vodní hladinou. Tichý „blázen,“ který vstává, když vy máte ještě půlnoc a vyráží se svým kouzelným proutkem a s krabičkou plnou překvapení vstříc novému dobrodružství. Když vstáváte je na rybách, když jdete spát, je na rybách. Přesně takový je rybář a ochránce přírody Honza Augustynek. Tento rybářský džentlmen si na mě udělal čas a poskytl mi rozhovor, kde jinde než u vody.

Honzo, jaká je Olomouc z pohledu rybáře?

Těžko čitelná. Řeka je zde hodně mělká, na spoustě úsecích se nedá chytat, obzvláště v letních měsících, protože stav vody se neustále snižuje a kolísá. Kvůli probíhajícím rekonstrukcím je voda dosti zakalená, ale je tu pár úseků, kde se dá velmi hezky zachytat.

 

Rybářská sezóna se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, jak hodnotíš své rybářské úspěchy v tomto roce?

Já si nemyslím, že se sezóna chýlí ke konci. Ba naopak právě teď se dostáváme do nejlepšího období, co se týče lovu dravců, ale i kaprovitých ryb. Podzim ryby krásně zbarví, takže jsou v této roční době nejhezčí. Navíc cítí, že přijde zima a musí se nažrat, tím pádem jsou větší a mohutnější. Také je u vody klid, takže si myslím, že právě podzim je období pro lov velkých ryb.

 

Z jakého úlovku máš největší radost?

Asi ze sumce, kterého jsem chytil s Jakubem Vágnerem. Byla to moje největší ryba, ten sumec měl něco málo pod dva metry.

 

Mě jsi tu možnost zachytat si s asi nejznámějším rybářem světa Jakubem Vágnerem, jak se ti s ním chytalo a jaký Jakub je jako člověk?

S Jakubem už jsem se v minulosti setkal, takže jsem věděl, že je to skvělý člověk. Za mě je to obrovský milovník přírody a velmi vstřícný člověk, ke kterému si můžu vždy přijít pro radu. Rybolov s ním byl splněným snem.

 

Jaké jsou tvé nejoblíbenější rybolovné techniky?

Kaprovité ryby chytám pouze, když je doba hájení dravců. Zaměřuji se na lov dravých ryb. Dříve jsem chytával na rybičku, ale jelikož studuji a není tolik času, tak jsem se musel přeorientovat na přívlač, což je technika, která mě momentálně naplňuje. Zároveň jsem příznivcem rybolovu "Chyť a pusť", což znamená, že každý můj úlovek je vrácen zpět vodě a já vím, že rybu můžu chytit znovu. A je taky pravdou, že nemám tak velké pánvičky (smích).

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace