Olomoučtí diletanti narazili na strop amatérské filmové tvorby

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Filmová přehlídka Diletant představuje tvorbu olomouckých amatérských tvůrců. Přestože název každoročního festivalu zůstává pořád stejný, o diletantskou tvorbu už dávno nejde. Přesvědčit se mohli diváci ve středu 29. dubna v prostorách Konviktu.

Mladý režisér a scénárista Jan Haluza představil svůj krátkometrážní akční snímek Trhlina. Filmu plnému výbuchů nechyběla ani řada počítačových efektů. „Akční film v českém prostředí má své hranice. My jsme se jich dotkli, dál to nejde,“ vysvětluje Haluza možnosti amatérského filmu. Na festivalu mohli diváci vidět i jeho film, dystopický FreeCamp z táborového prostředí.

Marek Čermák přišel s krátkým snímkem Milenci. Jedná se o konverzační střet dvou milenců, kteří jsou vzdálení především věkem. „Baví mě vzít dva lidi, hodit je do nějaké situace a nechat je s tím konfrontovat,“ přibližuje Čermák své zaujetí sociální tématikou. Autor Milenců příští rok nastupuje na FAMU a o tom, že má do budoucna co nabídnout, vypovídá řada povedených krátkých filmů.

Se snímkem Fantazma přišel na přehlídku Lukáš Masner. Surrealistický styl tohoto díla, doprovázený hypnotickou hudbou, rámoval milostný střet aktérů na maškarním večírku.

Na festivalu měla svůj prostor i hudba, například klip Nipomo Marka Partyše pro kapelu DVA, který je pohyblivou koláží z fantastického světa.

Přehlídka Diletant ukázala, že olomoučtí amatérští tvůrci už žádní diletanti nejsou a pokud by se k filmařině dostali profesionálně, s podporou produkčního zázemí, mohla by vzniknout řada kvalitních filmů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace