Poklad Inků zamířil do brněnského Výstaviště

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Plakát k výstavě inckých artefaktů
Plakát k výstavě inckých artefaktů Zdroj: pokladinku.cz
Brno - Od pátku 1. listopadu  se mohou zájemci vydat na dobrodružnou cestu plnou záhad po předkolumbovské Americe. Pod záštitou prezidenta Peru mohou návštěvníci brněnského výstaviště obdivovat neobyčejné exponáty a originální artefakty Incké říše a dalších jihoamerických civilizací, které byly doposud k vidění pouze v zemi svého původu.

Na ploše více než 2 000 m2 se návštěvníci dozví nejen informace o Incké říši, která dosahovala neuvěřitelné velikosti dnešního Španělska, Itálie, Francie a Velké Británie dohromady, ale rovněž spatří množství sošek, šperků, masek a nádob sloužících k obětním rituálům. Část výstavy zahrnuje i centrum Cuzco, tehdejší metropoli světa ležící v jižní části současného Peru. Milovníci historie se seznámí s dalšími kmeny Mezoameriky proslulými stavbami pyramid, kamenných soch, astronomických kalendářů a matematických systémů.

Výstava účastníky vtáhne do Mayské civilizace, jejíž potomci udržují mnoho svátků a tradičních zvyků dodnes. Na výstavě nechybí ani zmenšená podoba takzvané Sluneční brány vytvořené z jediného kamenného bloku vážícího 12 tun, která se nachází v dnešní Bolívii poblíž jezera Titicaca. Expozice vysvětlí význam zlata pro Inckou kulturu a s ním spojenou symboliku s bohy.

Až tisíc let staré exponáty ze zlata doplňuje sbírka předmětů z Národního muzea. Pro nejmenší návštěvníky pořadatelé připravili 3D zónu a interaktivní dětskou stezku s modely rituálních staveb, při které budou děti plnit různé úkoly a na konci najdou svůj poklad.

Poklad Inků lze navštívit v pavilonu C každý den až do konce ledna příštího roku. Vstupenky mohou zájemci rezervovat pohodlně online bez nutnosti čekání.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace