POZVÁNKA: Festival Jeden svět v Olomouci

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
"Až naprší a uschne"
"Až naprší a uschne" Zdroj: Tisková zpráva Jeden svět
Olomouc – Letošní ročník festivalu Jeden svět, který se bude konat 16. – 21. března, se zaměří na projevy klimatické změny. Hlavním heslem je „Až naprší a uschne.“ Motto vystihuje, jak se klimatická změna začíná dotýkat našeho okolí a vizuál byl zvolen ve stejném duchu. Uprostřed vyprahlé pustiny stojí velbloud a v pozadí je panorama Prahy. Pořadatelé tak chtěli upozornit na to, že jednou to takto může vypadat i u nás, pokud nezakročíme.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos pořádá svůj 22. ročník. První předprojekce začala v Olomouci 17. února a další dvě jsou ještě před námi, poslední bude promítnuta 12. března.

V pondělí 16. března, kdy započne slavnostní zahájení, bude první promítání v kině Metropol. Návštěvníci zde budou moci zhlédnout dokument s názvem Země Medu, který zobrazí život skromné včelařky, a také co znamená žít v souladu s přírodou. Film byl nominován na prestižní cenu Oscara a po promítnutí bude následovat debata s hosty.

V úterý začne program už naplno a celý festival zakončí dokument Mám to v krvi zaměřující se na australského chlapce, který se snaží najít sám sebe mezi domorodými kmeny Austrálců, odkud pochází a mezi většinovou australskou společností, ve které žije.

V Olomouci se promítne celkem 24 dokumentů. Projekce bude probíhat na čtyřech místech, a to v Uměleckém centru UP, v Divadle na cucky, v kině Metropol a v Mozarteum což je Arcidiecézní muzeum.

Více informací naleznete na www.jedensvet.cz/2020/olomouc.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace