POZVÁNKA: Hrad Svojanov přivítá jaro ve velkém stylu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Hrad Svojanov
Hrad Svojanov Zdroj: flickr.com
Svitavy - Hrad Svojanov ve Svitavách bude o Velikonocích vítat jaro. V sobotu a neděli 20. až 21. dubna na hlavním nádvoří představí vystupující v dobových kostýmech tradiční jarní zvyky, obyčeje a mnoho dalšího. Organizátoři připravili bohatý program, ve kterém si každý něco vybere. Nejrůznější vystoupení proběhnou od devíti do 17 hodin.

Kejklíř Jonáš bude ukazovat své triky, fanoušci bojové tematiky ocení ukázku palných i chladných zbraní. Na hlavním nádvoří se o zábavu postarají tanečnice z letohradského spolku Honorata a bubeníci z Mortem z Ústí nad Orlicí. Dále organizátoři návštěvníkům poodhalí starodávné zvyky a obyčeje. Proběhne také jarmark, kde řemeslníci budou předvádět svou práci a prodávat hotové výrobky. Program bude jak zábavného, tak vzdělávacího charakteru. I děti si přijdou na své v dílničkách.

Kromě speciálního programu budou probíhat i prohlídky hradu. Ten na místě stojí již od roku 1224. "Patří k nejoblíbenějším památkám v Pardubickém kraji. V roce 2018 hrad navšívilo 60 004 turistů," říká tisková mluvčí hradu Svojanov Květa Korbářová. Nedávno se v dámských pokojích a na schodišti rekonstruovaly nástěnné a nástropní malby.

Po vyčerpávajícím programu mohou návštěvníci doplnit síly v hradní restauraci, kde se budou podávat mimo jiné i tradiční velikonoční pokrmy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace