Příběh cestovního kufru mladé studentky aneb Život na kolečkách

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
S kufrem (se mnou) až na kraj světa
S kufrem (se mnou) až na kraj světa Zdroj: vimvic.cz
Být cestovním kufrem s sebou nese mnoho vedlejších rolí. Záleží zejména na tom, k jakému účelu si vás váš nový majitel zakoupí. Pokud jste cestovním kufrem mladého cestovatele, který obletí za měsíc celou Evropu, musíte se smířit s tím, že se k vám nebudou všichni chovat tak úplně v rukavičkách. Za cenu toho se ale podíváte po světě určitě více než takový kufr mladé studentky Univerzity Palackého, která vám dopřeje cestu vlakem či autobusem na trase Východní Čechy – Olomouc několikrát měsíčně.

Občas s vámi běží přes polovinu města, potom vás s úlevou odloží pod střechu vlaku a jste třeba i dvě hodiny bez povšimnutí. Někdy zase tři týdny dřepíte v koutě, protože zkouškové a domu se nejede, výlet se nekoná. Tak si tak pootočíte kolečkem, povzdychnete si a čekáte, až se do vás zase začnou pomalu hromadit věci směrující k odjezdu. Začíná fáze chvění, už je celkem zřejmé, že za den či dva už se opět pohoupete po dlažebních kostkách, vyslechnete hlášení v tramvaji a projedete se po eskalátoru na olomouckém nádraží. A hele, zase je důvod se tvářit trochu objemněji, mladý muž se nabízí, že vás donese do vlaku. Bohužel si vaše majitelka zase nedá říct a statečně si s kufrem poradí sama – hodiny v posilovně. Tak jak to bude dnes? Jen do Třebové nebo až do Pardubic? Do poslední chvíle to středně velký kufr netuší. Až najednou huch žuch a už zase jede, tmavomodrý kufr po nádraží v České Třebové.

kufr

Offroadová zatáčka, akcelerace a dojezd před informační tabuli. Deset minut v klidovém režimu a opět ve vzduchu, na nástupiště a jedeme dál. Ještě že mám ve svých útrobách milého společníka, středně velkého háčkovéno pána lesa, pana Františka. Cesta pokračuje směle dál, konečně se dostávám do cílové stanice. Někdy zůstanu zavřený do druhého dne, někdy se dostanu příležitost se provětrat hned po příjezdu, vezu-li nějaké zásilky pro zbytek rodiny mé majitelky. Být kufrem studentky žurnalistiky je celkem vzrušující. Občas vezu jen hromadu oblečení a knih, někdy scénáře na natáčení, články a techniku potřebnou k natáčení reportáží. I když nemáme s majitelkou příliš času vycestovat mimo vytyčenou trasu, jsme dobrý tým. A doufám, že si brzy dá majitelka říct a pronesu se v rukou nějakého hrdinného spolucestujícího.

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace