Příběhy pražské tramvajačky sklízí úspěch. Videa mají desítky až stovky tisíc zhlédnutí

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Kanál Tramvajačka Džejn
Kanál Tramvajačka Džejn Zdroj: https://www.youtube.com/channel/UCmmiEAsWgGgg4lZ4n9kSAOg/featured
Praha - Lidé vbíhající jen pár metrů před jedoucí tramvaj jako běžná praxe. Pražská řidička tramvaje ukazuje pomocí záběrů z palubní kamery nebezpečné situace, kterým musí na kolejích denně čelit. Řidiči a chodci nedodržující dopravní předpisy často tak ohrožují své vlastní i cizí životy. 

Na internetovém serveru youtube.com vznikl v červnu tohoto roku kanál Tramvajačka Džejn, kde jsou uveřejňovány záběry z palubní kamery umístěné v tramvaji. Jedná se o záběry z kolejí vedoucích hlavním městem.

Cyklus Příběhy pražské tramvajačky má zatím sedm dílů, každý z nich obsahuje střihy poskládané do pěti až deseti minut videa. Na kanálu je ještě video se složitou dopravní situací z určitého problematického dopravního úseku. Toto video otevírá novou sérií videí pod názvem Mozková mrtvice. Záběry edituje syn řidičky a k bizarním situacím přidává formou titulků krátký komentář či vtipnou poznámku. Kanál za svou čtyřměsíční existenci odebírá více než pět tisíc uživatelů. Osm uveřejněných videí čítá přes šest set čtyřicet tisíc zhlédnutí. Pod jednotlivými videi jsou stovky komentářů. Většina z nich vyjadřuje řidičce obdiv, zejména jejím pevným nervům při zvládání náročných situací.

Na videích můžeme vidět chodce vbíhající pod kola tramvaje, auta omezující trasu neudržením směru jízdy ve vyhrazeném jízdním pruhu nebo jízdu na červenou. Jen minimum chodců a řidičů se omluví alespoň gestem. Řidička je nucena neustále brzdit či dokonce zastavit. Na jednom ze záběrů tramvaj ohrozilo dokonce i policejní vozidlo. 

Podle statistik Policie ČR bylo za období od počátku současného roku do září 454 dopravních nehod způsobeno srážkou s tramvají.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace