RECENZE: Garand vyslal na svět Srdce z ledu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Garandova nejnovější deska Dank
Garandova nejnovější deska Dank Zdroj: youtube.com/tynikdy
Tři měsíce po vydání nové desky Dank od libereckého rapera Paulieho Garanda vychází i druhý videoklip na skladbu z tohoto přelomového alba. Garand už tak trochu nečekaně zabrousil opět do své domoviny, kterou nechal pro tentokrát zasypat sněhem. Skladba Srdce z ledu se tak dočkala úplně nového kabátu. Klip umělec zveřejnil v neděli 3. února.

Prázdné liberecké ulice a uprostřed nich Paulie Garand. Že už to tu jednou bylo? Ano, ale tentokrát nám tvůrci videoklipu přinášejí něco diametrálně odlišeného. Nyní opravdu nejde o partičku skejterů máchající rukama v prázdných ulicích.

Kamera se více než na ústřední postavu zaměřuje na okolní skvosty a za takové vykreslení krajiny by se nemuseli stydět ani ti nejlepší dokumentaristé. Modrý nádech světel zářících z pouličních lamp a bílá záře hromady sněhu. Přesně tak si může kdokoliv představovat pohádku, kterou Liberec bezesporu nabízí.

Dle mého názoru Garand volbou tohoto prostředí naprosto mění smysl původního textu a přesouvá význam o několik levelů výš. Už totiž nejde jen o něho samotného, ale o jeho druhou lásku, čímž je jeho rodné město.

Leckdo může odpustit i patetičnost klipu, která se vytrácí s pohledem na prvorepublikovou architekturu. Paulie neklade důraz na své projevy a nedává ani náznak toho, že by se mohlo jednat o opak. Vždyť on sám dokázal sestříhat všechny části díla takovým způsobem, který nemá v jeho předešlých audiovizuálních projevech konkurenci.

Neřekl bych, že všechno bylo úplně bez chyb. Často točící se záběry vesměs natočené ze spodu poněkud zabíjí v určitých fázích krásné okolí. Na estetické úrovni tápe i změna světla v různých pasážích. Tyto detaily ale v žádném případě neshazují konečný efekt.

Přestože bez hudby se může zdát, že by na podobný námět mohl natočit Richard Krajčo klip Cesta, tak zvuková a obrazová stránka do sebe v konečném výsledku až mrazivě zapadají. Ostatně tak mrazivě, jak působí zatím poslední videoklip severočeského umělce.

Hodnocení: 85%

Videoklip Srdce z ledu

Vydáno: 3. února 2019

Prodkuce: Kenny Rough a Marcell

Rap: Paulie Garand

Zpěv: Marcell

Kamera: Zdeněk Sopůšek

Střih: Paulie Garand

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace