RECENZE: nejoblíbenější ruční mlýnek na mletí kávy

Ohodnoťte tento článek
(4 hlasů)
Ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim Plus
Ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim Plus Zdroj: heureka.cz
Hledal jsem mlýnek na kávu, nakonec jsem pořídil černý mlýnek Hario Mini Mill Slim Plus, který je na Heurece první TOP v kategorii ruční mlýnky na kávu, můj výběr potvrdili i baristé.

Mlýnek využívám ke každodennímu mletí kávy, jde o jednoduchý, manuální mlýnek o čtyřech částech – spodní nádobka, horní nádobka s mlecími kameny, krytka a klička na mletí.

Části jsou vyrobené z odolného plastu, nebo kovu. Samotné mlecí těleso jsou kameny, takže se nemůže stát, že bude reznout. Klička se usazuje na pant, kterým se plynule točí po naplnění horní části kávou a zaklapnutí krytky proti vysypání zrn. Pant má tvar šestistěnu, pro lepší přenos síly mletí. Váha je 250 gramů a padne do ruky díky zúžení ve střední části těla.

Mlýnek je velice jednoduchý a výkonný, ve spodní části horní nádoby se nachází závit na volení hrubosti mletí. Uživatel si může zvolit jemnost takovou, jakou potřebuje. Já jsem svou hrubost na french press nastavil po druhém mletí. Nastavení hrubosti se nemusí po každé měnit, zůstává, také se nemůže stát, že omylem s ním pohnete například při čištění, protože musíte držet horní závit pro kličku.

Mlýnek má kapacitu na dvě kávy, zhruba 30 gramů, takové množství stačí na 400 ml kávy. Káva po namletí propadává do zásobníku, kde je sice ukazatel s kávou, ale jsou zde další čárky, takže tento systém působí zmateně, a to je asi hlavní nevýhoda. Mletí je rovnoměrné a plynulé, namletí 30 gramů kávy trvá asi minutu.

Mlýnek se může čistit vodou bez saponátu, potom je důležité ho nechat pořádně vyschnout, aby nedošlo znehodnocení jeho vnitřních částí. Na českých e-shopech jsou i dostupné všechny části na výměnu, například při opotřebování kamenů. Ceny náhradních dílů jsou kolem dvou set korun a výměnu si uživatel provede sám.

Mlýnek je dostupný pouze v černé barvě a cena začíná na 690 Kč, což je střední cenová třída u ručního mlýnku s nastavitelnou hrubostí mletí a je standartní záruka dva roky. Mlýnek doporučuji pro mletí čerstvé kávy doma, nebo například někde v přírodě a na výletě. Oceňuji dostupnost náhradních dílů a přijatelnou cenu.

Naposledy upraveno:
Stáhnout přílohy:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace