Recenze: Sestra, rodina s démony

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Oficiální plakát
Oficiální plakát Zdroj: Warner Bros.
V září vtrhlo do kin opět několik hororových filmů. Všechny pohledy však diváci a kritici upírali na jeden, Sestru. Film vyšel pod produkcí Jamese Wana a tento pán není v hororovém světě žádným nováčkem. Stojí totiž za celou sérií V zajetí démonů a ačkoliv Anabelle nepřinesla tolik úspěchu jak by si přál, manželé Werrenovi mu vynesli vcelku velké jmění. 

Tentokrát se ale s Edou a Lorrine v podání Veri Farmigi a Patricka Wilsona nesetkáme, a to je možný kámen úrazu. Sestra totiž možná celosvětově vydělala nejvíce peněz z celé série, ale o žádný hororový, natož filmový zážitek se bohužel nejedná. Trailer byl naprosto dechberoucí a marketingově byl film představen také dobře, kde se tedy stala chyba? 

Výběrem lokace to určitě nebylo, hned od začátku se totiž ocitáme v gotickém hradu v Rumunsku, což je samozřejmě vždy lepší než nějaký průměrný americký rodinný dům na předměstí se záhadnou historií, to už je totiž trochu okoukané. A s vybranou časovou linií tvůrci také nešlápli vedle, 50. léta 20. století dávají filmu velkou naději. Přidáme k tomu vážnou hudbu a máme perfektní hororovou atmosféru. 

S postavami to už ale začíná jít z kopce, máme zde kněze, řádovou sestru a farmáře. Bohužel ani s jednou z těchto postav se divák nemůže sžít. Nemá jak si k ní vytvořit citový vztah, protože jsou nám předhozeny nějaké charaktery na začátku filmu a dále se už vůbec nevyvíjejí. A aby v tom nechyběl nádech Ameriky, můžeme na plátně během filmu vidět, jak si řádová sestra a farmář k sobě budují citový vztah, který však do konce filmu nenabere větší obrátky než vzájemné pohledy plné hraných emocí. 

A dál už to je jenom horší a horší. Strašidlo jménem Valak si chodí po hradě v noční košili, podle produkce v sesterském hábitu, a v celém filmu je na něj kamera namířena maximálně tak pětkrát. Jeho strašení? Velice primitivní a předvídatelné, pořádná lekačka je tam asi tak jedna. 

Celý děj filmu je také velice nezáživný, během 30 minut se všechny postavy ocitají na hradě a až do konce promítání se na něm bezhlavě potloukají. V závěru jedna z postav vysvětlí celou záhadu během tří minut a může se jít na chytání démona. 

A vrcholná scéna? Zpomalený záběr super ale pro smích, trošku mi to připomnělo absurdní film, a jeho ještě absurdnější záběry tohoto léta The Meg s hvězdným Jasonem Stathamem.

Závěrem ale ocením herecké schopnosti Taissi Farmigi, filmové jeptišky. Ty totiž zachraňovaly celý film. A také poslední předkreditová scéna, ta totiž naháněla husí kůži a propojila nám celý film se sérií V zajetí démonů. 

Třešničkou na dortu je zjištění, že za scénářem stojí Gary Dauberman, toto jméno stojí i pod scénářem druhé filmové části To, tak se pojďme modlit ať dostane během roku tento pán aspoň trochu rozumu a nebo ho vymění za někoho jiného.  

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace