Šéfredaktorka Fashionbooku představuje dress code studentům

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Přednášející Anna Nosková s tatínkem jako hostem.
Přednášející Anna Nosková s tatínkem jako hostem. Zdroj: Aneta Salvetová
Jestli je móda uměním, jejím nejkomplikovanějším směrem bude pravděpodobně dress code. Nejen, že jich existuje nepřeberné množství a většina z nás ani neví, co všechny typy znamenají, ale zároveň je to i módní oblast s těmi nejpřísnějšími pravidly, jejichž porušení je jedno velké faux pas.

Mladým právníkům v rámci přednášky „Bussiness dress code nemusí být nuda“ radila šéfredaktorka webu Fashionbook.cz Anna Nosková, která si jako hosta přizvala svého tatínka v právnické praxi zběhlého, aby studentům řekl něco málo o tom, jak pravidla dress code vypadají v praxi. Přednáška proběhla 11. dubna v odpoledních hodinách v Rotundě Právnické Fakulty UP. Anna prezentovala převážně budoucím právníkům, přednáška však byla přístupná veřejnosti a dozvědět jste se o ní mohli mimo jiné na Facebooku.

Ačkoli sympatické duo mohlo rozproudit vášnivou diskuzi, ve které bychom mohli spatřit krásný kontrast mezi konzervativním a inovativním pohledem na dress code, dozvěděli jsme se spíše klasické standardy a pravidla. Anna se držela zpátky a tak k debatě na toto téma došlo až mezi studentem právnické fakulty a panem Noskou, kteří porovnali typický vzhled starší a mladší generace. Kontrastního porovnání jsme se tedy nakonec dočkali a to ať už se jednalo o téma stále populárnějších náramků a hodinek nebo třeba něčeho tak základního jako je barva obleku či vzor na košili. Zatímco mladší generace se nebojí extravagance a originality, na starou školu vždy zapůsobíte jednoduchou klasikou.

Jednou z nejužitečnějších rad celé přednášky bylo naučit se základy klasického dress code a pak až se vrhnout do experimentů. Proti tomu se opravdu nedá nic namítat. V době, kdy je spousta žen přesvědčena, že legíny a černé kalhoty jsou jedno a totéž je třeba, abychom se o základech dozvěděli co možná nejvíce. Mimo to, se studenti naučili něco více o materiálech, kde pořídit kvalitní a dostupné obleky či kostýmky, jak správně volit barvy a na základě čeho celý look vybírat.

Po krátkém představení můžeme s určitostí říct, že ačkoli Aničce chybělo trochu průbojnosti k prosazení vlastního módního názoru, je určitě zajímavý a osobitý. Škoda jen, že se bála za něj postavit a nabídla nám spíše jen soupis konzervativních léta obnošených pravidel.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace