Tipy na místa, kde se v Česku budete cítit světově

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Lednicko-Valtický areál
Lednicko-Valtický areál Zdroj: Vednicko-Valticky areal.cz
Letošní léto nejspíše strávíme v České republice, to ale rozhodně není důvod ke smutku. Aniž bychom si to uvědomovali, naše domovina nabízí tolik míst k vidění, že bychom se až divili. Co si budeme povídat, každý má ve svém okolí někoho, kdo viděl Velkou čínskou zeď, deštný prales, ale když mu řeknete, ať ukáže na mapě Chrudim (dosaďte si dle libosti a znalostí), bude jen kroutit hlavou. V Česku se přitom nachází tolik pozoruhodných míst, na která jinde nenarazíte. A pokud máte strach o svůj instagramový účet, nebojte se, i tam jim to bude slušet. A vám taky!

Kroměříž

Objektivitu odhazuji v dáli a jako první místo nabízím svoji rodnou Kroměříž. Málo kdo ví, že je ženského rodu stejně jako třeba Olomouc a málo kdo také ví, že místní arcibiskupský zámek a zahrady jsou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud vám bude připadat povědomá, nedivte se, Kroměříž je častou štací filmových produkcí. Natáčel se zde například oscarový Amadeus, nebo v poslední době minisérie Marie Terezie.

Lednicko-Valtický areál

Pokud se chcete na chvíli cítit jako ve Francii, doporučuju navštívit tento jihomoravský areál nedaleko Břeclavi, jehož dominantami jsou zámek Valtice, který býval hlavním sídlem Lichtensteinů, a zámek Lednice, který sloužil jako jejich letní sídlo. V přilehlém parku se dále nachází několik menších staveb, zámečků a také minaret. Pokud by vás ale historie zmohla, jihočeská vinařství vás mile ráda občerství.

Český ráj

Pokud patříte k nerozhodným kusům, budete mít zřejmě problém. Český ráj totiž nabízí tolik míst k vidění, že vám na jejich projetí nebude stačit ani celý týden. Takže jen namátkou. Pro historikomily tu máme například zámky Sychrov, Hrubá Skála, Dětenice nebo hrad Kost. Amatérští geologové se zde mohou radovat z několika skalních měst. Dále v okolí láká krajské město Liberec, pro milovníky zvířat, zejména pak velkých koček, tu máme libereckou ZOO se svými unikátními bílými tygry nebo například botanickou zahradu.

Třeboňsko

Navštívit byste mohli také město Třeboň a jeho pohádkové okolí. Už na základní škole jsme se všichni učili, že jižní Čechy jsou krajem rybníků, proto určitě stojí za návštěvu některá z místních vyhlášených rybích restaurací. Po obědě můžete jít obdivovat místní historické centrum a zámek. Pokud vás všechny tyhle výlety zmůžou, Třeboň patří mezi vyhledávaná lázeňská města, kde se budete cítit jako v luxusním zahraničním resortu, no, vždyť kdo potřebuje moře, když má v Třeboni rybník Svět a Rožmberk ještě k tomu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace