ne., 8. listopad 2015 19:17

V moravském derby těžce vybojoval vítězství Vyškov

Brno - Osmé kolo extraligy v ragby přineslo derby mezi moravskými rivaly RC Dragonem Brno a RC Jimi Vyškov. V sobotu ve dvě hodiny odpoledne byl výkop v brněnských Cacovicích a po něm začal velice tvrdý zápas, mnohdy i na hraně pravidel.

Brno okupuje šestou příčku v tabulce, a tudíž byl favorizován třetí Vyškov. Brno šlo však od minulé sezóny herně nahoru, a to hlavně díky novému trenérskému duu Briggs a Beneš. Napovídá tomu i výsledek s lídrem extraligy Pragou Praha, kterému Dragon nedal vítězství zadarmo. Vyškov je však také ve velmi dobré formě a má kompletní sestavu.

Začátek zápasu byl výborný pro Vyškov. Hned ve třetí minutě po krásné akci z vyhraného autu dosprintoval nezastavitelný Pantůček přímo pod háčko. Tím zajistil skvělou pozici pro kopáče Kováře M., který pětku potvrdil kopem a hosté tak vedli 0:7. Vyškov po bodovém zisku polevil a hráči se dopouštěli chyb. Ty trestal rozhodčí Žilka trestnými kopy, z nichž jeden proměnil Puha v tříbodový zisk pro Dragon. Domácí vyvíjeli čím dál větší tlak a i přes krásnou obranu Vyškova nakonec donesl Luka míč do pětkoviště. Poločas tak skončil 8:7 pro domácí.

V druhém poločase proběhlo na obou stranách četné střídání. Lépe toho využil Dragon a v padesáté minutě pokládal pětku Vlček. Brno tím získalo pětibodový náskok. O pár minut později si Pořízek M. vysloužil od nekompromisního rozhodčího žlutou kartu za atakování protihráče po odkopu. Této výhody však nedokázali domácí využít, naopak hosté jako kdyby v posledních patnácti minutách ožili. Svojí druhou pětkou dostal Vyškov do vedení Pantůček a v kopech přesný Kovář M. V posledních minutách se ještě Chalabalovi z Vyškova podařil krásný kousek, kdy vychytal přihrávku soupeře a přes půl hřiště si dosprintoval pro konečnou pětku, kterou potvrdil Kovář opět kopem. Konečný stav tak byl 13:21 pro Vyškov.