V okolí FF UP číhají na studenty "nášlapné miny"

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Známe to všichni. Kombinace deštivého listopadového počasí a "nášlapných min" číhajících na každého z nás v podobě uvolněných kachliček v chodníku. Především mezi studenty filozofické fakulty UP jde za deště o neoblíbenou, leč nevyhnutelnou "hru" v kličkování po chodníku.

Student, zvedajíce své nemohoucí, alkoholem a nočním studiem schvácené tělo v brzkých ranních hodinách (rozumějte kolem poledne), ve snaze ušetřit svému profesorovi i spolužákům estetický šok, vydá maximum své zbývající energie na zkulturnění svého zevnějšku. Ženy maskují unavené oči, muži vybírají poslední kusy čistého oblečení, alkoholový odér odstraní v lepším případě důkladnou hygienou, v horším případě deodorantem ve spreji, ve chvílích krize snad i pitralonem a takto zvelebeni vyrazí do ulic v domnění, že je již nic horšího než včerejší "noční studium" nepotká.

Opak je však pravdou. Student je okamžitě zkrápěn kapkami deště a nelítostným počasím definitivně probrán z předchozí noci. Tímto již dost znechucený, plouží se houpavým krokem vstříc zaslouženému odpočinku a podřimování na přednášce. Náhle je však zákeřně a bez varování psychicky doražen "nášlapnou minou" číhající kdesi vespod, v chodníku. V chodníku, který ještě před pár hodinami laskal svým milým dotykem rukou a kolen, vracejíce se z cesty za kulturou. Tato mina tak ve studentovi zničí poslední zbytky naděje na pěkný den, ušpiní jeho poslední čisté šaty (a to je například teprve úterý) a je tedy přímým viníkem studentovy klesající morálky a vůle při studiu.

Takto zdecimovaný student pak na přednášce, jak jistě všichni uznáte, nemůže podat stoprocentní výkon. Je totiž již pouze loutkou vedenou osudem, v tomto případě počasím a chodníkem. Počasí ovlivnit nedokážeme, apeluji proto na Technické služby města Olomouc: "Vyčistěte město od min."

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace