Výstaviště v pražských Holešovicích nabídlo týden designu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo Designbloku 2016
Logo Designbloku 2016 Zdroj: Prague.eu
Praha – Konec října patřilo pražské holešovické výstaviště významné přehlídce designu a módy zvané Designblok – Prague Design and Fashion Week. Již 17. ročník události tradičně předvedl tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy. Rovněž představil novinky prestižních značek a dal příležitost předvést své prototypy mladých designérů a designérských studií.

Pražského týdne designu, který se letos konal od 27. do 31. října, se každoročně účastní přes 200 vystavovatelů a přiláká více než 50 tisíc návštěvníků různých věkových skupin a národností. Historie samotného festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založili ředitelé pořádající agentury Profil Media, Jana Zielinski a Jiří Macek.

Holešovické výstaviště je tradiční volba pro konání tohoto designového festivalu. Centrální místo Designbloku představilo tři specializované prostory – Superstudio, Openstudio a Art House. Každý prostor nabídl jiný charakter vystavujících subjektů a instalací. Během Designbloku se zapojuje také celá řada galerií po celém hlavním městě a otevírají se speciální instalace v jejich prostorách.

Designérská studia z celé Evropy

Prvním prostorem určeném pro festival bylo Superstudio. To se nacházelo v pravém křídle výstaviště a každoročně představuje novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Zde bylo možné vidět tvorbu prestižních českých i zahraničních značek, firem a výrobců. V tomto křídle se návštěvník mohl inspirovat při zařizování interiéru a mohl zhlédnout nové produkty vzniklé ve spolupráci firem se špičkovými designéry.

Další studio Designbloku lokalizované v levém křídle se nazývá Openstudio. Studio je každoročně prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů a designérských studií z různých evropských zemí. Zde se prezentují především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Přehlídky se také účastní umělecké školy, které představují nejlepší práce svých studentů. V tomto studiu je možno nakoupit přímo od designérů a zhlédnout tvorbu v oblasti produktového designu, módy i šperků.

„Pro naši módní firmu se jedná o neuvěřitelnou zkušenost a příležitost, protože na Designblok jsme byli pozváni poprvé. S naší odpovědí jsme dlouho neotáleli a nabídku přijali. Jednalo se o spoustu práce a příprav na tak velkou akci, ale jsem přesvědčen, že to stálo za to,“ řekl o akci majitel módní značky youngprimitive Filip Urban.

Designérie – tak byla pojmenovaná střední hala holešovického výstaviště, která návštěvníkům nabídla interaktivní instalace, jež si mohli prohlédnout, vyzkoušet, zahrát si a zapojit svoji fantazii. V prostoru Designérie se nacházela také Garden Stage, která nabídla každý den živý program ve formě komentovaných přehlídek.

Váza s Transformers

Mezi nejznámější vystavující značky a firmy patřil Adidas, ČT Art, Duratec, Elle, Maxim Velčovský, Reflex, Nespresso, Tescoma a také Škoda Auto, která předvedla svůj nový model Kodiaq i jeho předcházející konceptovou studii Vision S.

V prostoru Lapidária se nacházel Art House, kde návštěvníci mohli nalézt projekty a instalace na pomezí umění a designu. Jednalo se o místo, jež by neměl minout žádný sběratel umění. Ti zde našli velmi zvláštní kousky, například starobylou vázu, na jejímž hrdle byla připevněná plastová hračka Transformers. Něco takového může pochopit a obdivovat pouze umělec.

V hlavním městě bylo rovněž k nalezení pár kousků instalace v podání českých designérů s reklamou na pražský týden designu. Exteriérové objekty se nacházely na Václavském náměstí nebo Na Příkopech.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace