Youtuberův život na papíře

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Kovyho kniha
Kovyho kniha Zdroj: https://www.instagram.com/kovy_gameballcz/
Fenomén zvaný YouTube. Všichni ho znají nebo alespoň tuší, že nějaká platforma tohoto typu existuje. Právě díky této platformě dostali lidé možnost projevit se na veřejnosti, aniž by se museli stydět. Nikdo je totiž nesleduje živě. Kouzlo střihu oslnilo mnoho lidí, kterým dnes říkáme youtubeři.

Kdo to vlastně je ten youtuber? Zcela určitě člověk, který natáčí videa a poté je publikuje na YouTube. To by mohla být obecná definice. Může vám být 13, ale klidně i 40. Zajímají vás počítačové hry? Tak proč se nepodělit s ostatními? Sednete si k počítači, nastavíte vše, co k natáčení potřebujete a můžete začít. Poté video nahrajete na YouTube. Možná vás baví parodie a různé scénky, které představují realitu. Jste kreativní, chytří a nápady sypete z rukávu. Vaše kreativní výtvory získávají sledovanost a vaše oblíbenost roste s každým dalším videem. Nakonec stojíte na pódiu a přebíráte cenu pro nejlepšího Videoblogera roku. Takový úspěch zažil minulý rok youtuber Kovy.

Karel Kovář neboli Kovy je český youtuber narozený 11. září 1996. Jeho tvorba začínala právě u výše zmiňovaných počítačových her, kdy společně s kamarádem Tomášem, natáčeli hru Minecraft. Poté začal Kovy natáčet parodie na známé pořady Ládi Hrušky nebo Haliny Pawlowské. Největší úspěch však měla jeho parodie na animovanou pohádku Prasátko Pepina.

Později se začal věnovat vtipným scénkám, které imitovaly každodenní život. Aktuálně vydává Kovyneděle, což jsou tematické vlogy, které podávají informace odlehčenou formou tak, aby je jeho fanoušci pochopili. Uvědomuje si svůj vliv a svá videa tvoří zodpovědně.

Nedávno dostal možnost, společně s dalšími dvěma youtubery z Evropy, vést rozhovor s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, při kterém se ho ptal na migrační krizi nebo vztah EU s Tureckem. Kovy je velice inteligentní a youtuberství nevidí jen jako možnost obživy, nýbrž jako možnost něco předávat a vzdělávat ostatní.

Youtubeři jsou lidé mnoha tváří, a tak není divu, že někteří z nich nezůstávají jen u natáčení videí. Již mnoho z nich nazpívalo píseň a natočili k ní videoklip, další vymýšlejí diáře na nový rok, a jiní dokonce sepisují knihy. První, kdo vydal svou knihu, byl slovenský youtuber Daniel Štrauch alias GoGo. O Kovym je známo, že příliš nemluví o svém soukromí, a tak všechny jeho fanoušky potěšilo zjištění, že právě on napsal knihu.

Kovyho fanoušci shodili webovou stránku během osmi minut, v momentě, kdy oznámil předprodej své knihy OVŠEM. V knize popisuje právě svůj soukromý život od dětství přes složité dospívání až po aktuální příběhy z posledních cest. „Když jsem se na začátku roku rozhodl napsat knihu, myslel jsem, že to bude práce na pár týdnů. Psal jsem ji osm měsíců,“ uvedl na svém facebookovém profilu Kovy.

Kniha oficiálně vychází 23. listopadu, ale už 22. listopadu mohou fanoušci přijít na autogramiádu, která se koná v jeho rodném městě Pardubice. Další autogramiády proběhnou v šesti městech České republiky.

Podrobné informace poskytuje na webové stránce.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace