Zmrtvýchvstání bývalého šéfa sociální demokracie nevyšlo, Paroubek získal necelých sedm procent

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Jiří Paroubek při kontaktní kampani
Jiří Paroubek při kontaktní kampani Zdroj: Facebook Jiřího Paroubka
Ostrava - O politické zmrtvýchvstání se pokoušel bývalý premiér a předseda sociální demokracie Jiří Paroubek v největším ostravském obvodu. Jako senátního kandidáta ho podpořila ostravská buňka sociálních demokratů navzdory celorepublikovému vedení strany a začala rozsáhlá kampaň. Jeho kandidatura ale skončila debaklem, získal pouze 6,90 procent ostravských voličů a obsadil šesté místo.

„Ostrava bude v Praze slyšet“

Paroubek vsadil v kampani na tradiční cestu billboardů, debat s občany a letáky ve schránkách, avšak hesla slibující řešení dlouhodobého severomoravského problému se životním prostředím Ostraváky neoslovila. Zaměřil se zejména na tradiční pragocentristické nálady a tvrdil, že „Ostrava bude v Praze slyšet.“ Nutno podotknout, že Paroubkova kampaň patřila mezi nejnákladnější, více za ni utratila jen nezávislá kandidátka s podporou TOP09 Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Na kampaň přispěli bývalí spolupracovníci

Největší díl kampaně zaplatil bývalý Paroubkův asistent a šéf ústecké buňky sociální demokracie Petr Benda. Ten přispěl na transparentní účet ke kandidatuře dvě stě tisíci korunami, přičemž ze strany PH Real a.s., firmy jeho bratra Jana, dorazilo na Paroubkův účet daších šet set tisíc korun. Mezi další přispěvatele patřil i bývalý čelní představitel Paroubkovy strany LEV 21 Petr Michek, který přidal tři sta tisícovou částku.

Jiří Paroubek vs. Jeho bývalá žena

První ranou do volebního plánu bylo jednoznačně rozpovídání se jeho bývalé ženy Petry v pořadu TV Seznam - Výzva Jiřího Kubíka. Uvedla zde vážná tvrzení o nelegálním financování v rodině bývalého šéfa ČSSD. Sám Paroubek na její slova odmítl reagovat.

Později přesto uspořádal tiskovou konferenci, kde odůvodnil příjem svých financí. „Půjčil jsem si od svého přítele Petra Michka. Domluvili jsme se na tom na dovolené na Ithace,“ vysvětloval původ peněz ve svém sejfu. „Byly to jeho peníze,“ prohlásil na Michkovu adresu. Navíc uvedl, že z jeho bankovního sejfu zmizelo pět milionů korun, a to poté, co se rozešel s manželkou Petrou. Do sejfu měli přístup jen oni dva a on sám prý peníze nevybral. „A duch svatý to nebyl,“ dodal. „Ono to všechno zlé třeba nakonec ještě pomůže,“ poznamenal Paroubek posléze při své kontaktní kampani.

Zkrachoval Paroubek i jeho podporovatelé z ostravského Jihu

Paroubkovu kandidaturu podpořila zejména ostravská sociální demokracie, ale ani ona se po letošních komunálních volbách do zastupitelstva nejlidnatější městské části Ostrava-Jih nedostala. Oranžové barvy získaly na Jihu pouhé 4,90 procent, sám Paroubek získal necelých sedm procent. Když jsem se nechal přesvědčit ke kandidatuře do Senátu v Ostravě, netušil jsem, jak moc je pozice ČSSD v Ostravě devastovaná," uvedl Paroubek ve svém komentáři k výsledku senátních a komunálních voleb. Jako důvod svého neúspěchu zmínil i antikampaň ze strany médií. Lživá antikampaň věnovaná mé osobě ve významné části médií. Celá tato antikampaň mě od počátku volební kampaně stavěla do pozice defenzivní a nikoli ofenzivní. To bylo jejím záměrem a cílem, stejně tak jako destruovat mojí politickou pozici v Ostravě a možnost být zvolen do Senátu," dodal.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace