Skládka uhlí v Radvanicích stát nebude, kraj stavbu nepovolil

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ilustrační foto
Ilustrační foto Zdroj: Wikimedia Commons
Ostrava-Radvanice: Kvůli možným dopadům na životní prostředí vedení Moravskoslezského kraje zakázalo ocelářskému koncernu stavbu skládky černého uhlí. Ta by podle zprávy ministerstva životního prostřední výrazně zhoršila už špatný stav ovzduší v ostravských Radvanicích a Bartovicích. Stanovisko je závazné a firma se proti němu nemůže odvolat.

Vyhodnocení vlivu na životní prostředí (EIA) uvádí, že užitek ve skládky nepřeváží dopad na obec Radvanice a Bartovice. Firma údajně navíc neuvedla, jak přesně bude probíhat skladování uhlí nebo konkrétní kroky, jak snížit dopady na ovzduší. Odbor životního prostředí krajského úřadu proto doporučil skládku nebudovat. „V takto navržené formě není vhodné projekt v dané lokalitě realizovat,“ vyjádřil se vedoucí odboru Jan Filgas. Vedení kraje s tímto závěrem souhlasí.

V rozhodnutí kraje hrálo roli to, že by skládka negativně ovlivňovala kvalitu vzduchu v obvodu. Projekt jako takový ale kraj nezamítl. Stavba není možná pouze z ekologických důvodů. „V městském obvodu Radvanice a Bartovice je míra prašnosti překračována několikanásobně,“ stojí ve stanovisku města. Další zdroj znečištění si obvod podle zprávy nemůže dovolit.

Podle ArcelorMittalu záporné stanovisko nedává smysl. „Všechny odborné instituce doporučily vydání souhlasného stanoviska,“ uvedla mluvčí firmy Barbora Černá Dvořáková. Další postup vedení firmy zatím neformulovalo. Uhlí by ocelářský koncern mohl skladovat v už existující skládce, což by ho ale přesunulo mimo areál, kde by mohla firma regulovat dopad na životní prostředí.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace