so., 29. září 2018 00:10

Vítkovice poprvé bez bodu, Olomouc další domácí porážku nedovolila

Střelec vítězného gólu Jakub Galvas (vpravo). Střelec vítězného gólu Jakub Galvas (vpravo). Zdroj: hokej.cz
Olomouc - V rámci 5. kola hokejové Tipsport Extraligy přivítala domácí Olomouc Vítkovice. Ze svátečního duelu vyšli lépe domácí a tři body zůstaly na Hané.

Sváteční klidná atmosféra, která v Olomouci panovala během dne vůbec nekorespondovala s tím, co se dělo na ledě a ochozech. Už před úvodním buly si daly oba tábory fanoušků jasně najevo, že si nedarují ani decibel. Hanáci začali aktivněji než hosté a po minutě a půl hry pálil Burian, Bartošákovi vypadl puk, ale hostující obrana dobře reagovala. Ostravané se do útočného pásma podívali až po dvou minutách hry, ale dlouhého trvání okupace útočného pásma hostů neměla. Na konci páté minuty brankář Bartošák rozehrál zpoza své branky do vlastního brankoviště a se štěstím pro hosty nikdo z domácích nezavěsil do prázdné klece. Vítkovice útočily jen sporadicky, ale v šesté minutě zahrozil Zdráhal a za Konrádem zvonilo břevno. V 11. minutě po střetu v rohu kluziště zůstal ležet hostující Trška a opustil led na nosítkách.

Olomouc ždímala Vítkovice, ale pořád ne a ne dát gól. Lepší pohyb Hanáků mohl zúročit Vojtěch Tomeček, ale Bartošák vše pohlídal. Ve 14. minutě při akci dva na jednoho vítkovický Zdráhal přihrával Kucserovi, ale kapitán domácích Vyrůbalík se skvěle vrátil a vleže puk zavezl za Konrádovu branku. Při další šanci hostů dva na jednoho o pár minut později Pytlík přihrával zadovkou na Hrbase, ten však trefil pouze boční konstrukci Konrádovy svatyně. Tři minuty před koncem lídr Radegast indexu Výtisk za svou brankou trefil Káňu, ten se skácel k zemi a s bolestivou grimasou opustil led, což vedlo k první přesilové hře pro domácí. Tu ovšem nevyužili a do kabin se šlo po první siréně bez branek.

Olomouc začala stejně aktivně jako v první, a poté i ve třetí třetině a Vítkovice měly opět problémy. Ve třiadvacáté minutě po tlaku Kohoutů se odražený puk dostal k Ostřížkovi, který mířil nahoru do odkryté brány, ale Bartošák vleže lapačkou puk vytěsnil mimo tři tyče. Ani v dalších minutách červenobílí nedokázali dát branku a se střelou Buriana z vrcholu kruhu neměl hostující brankář problém. Hra se v půli zápasu na chvíli vyrovnala a Vítkovice si také vyzkoušely početní převahu. S tou si však nevěděly vůbec rady a špatným pohybem vybídly k brejku Koloucha, který nedal. O dvě minuty později Mráz tečoval na brankovišti, také však neproměnil.

Čtyři minuty na to došlo k faulu Irgla a ve výhodě Mráz opět ve slibné šanci do odkryté brány nedal. V přesilové hře poprvé vzkypěly emoce a do šarvátky se zapojily celé pětky, vzájemně sudí vyloučili Šidlíka a exvítkovického Strapáče. O dvě minuty později si na druhé straně kluziště vyměňovali názory Schleiss s Knotkem. Ani v další přesilovce se hosté neprosadili a naopak Irgl pohrdl šancí na gól v oslabení.

Ve druhé přestávce se šarvátky přesunuly i do hlediště a u kotle hostí se strhla potyčka, která naštěstí neměla dlouhého trvání.

Mora opět tlačila soupeře, který měl v celém zápase problém s komunikací i bruslením. Ve 43. minutě Hanáci zbytečně překombinovali útočnou akci a hala opět zklamaně zašuměla. Po neúspěšném sólu domácího Koloucha to v hale začalo teprve vřít a Vítkovice zralé na ručník si vzaly oddechový čas, při kterém se trenér Petr musel hodně snažit, aby ho přes bouřící tribuny jeho svěřenci slyšeli. Tři minuty před koncem se domácí konečně dočkali. Jergl mezi kruhy přenechal Jakubovi Galvasovi a ten přesnou střelou mezi ruku a tělo propálil Bartošáka. Vítkovice vrhly vše do útoku, ale střely Šidlíka a Baranky skóre nezměnily. Vítkovičtí se v šesti snažili a byli blízko brance. V devětapadesáté minutě se puk odrazil Konrádovi mezi nohy a prošel až na tyčku. V poslední minutě Vojtěch Tomeček zvýšil na konečných 2:0 pro domácí a hosty nespasil ani zkoumaný záznam hry.

Mora se vítězstvím nad Vítkovicemi vyhoupla na třetí místo v tabulce a se ziskem deseti bodů je právě před Ostravany, kteří jsou se stejným bodovým ziskem čtvrtí. Hráči zápasu se po zásluze stali Patrik Bartošák za hosty a střelec vítězné branky Jakub Galvas.