Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Psychedelická kapela TOY konečně vystoupí i v Česku

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Brno - Postpunková skupina TOY rozproudí v rámci Hurraaah festivalu ve středu 2. května brněnskou Flédu mixem psychedelie a krautrocku. Představí své třetí a zbrusu nové album Clear Shot.

Kytary skupiny Lake Malawi opět zazní Olomoucí

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc - Popová hudební skupina Lake Malawi vystoupí po nějaké době opět na olomoucké půdě, a to 15. listopadu na Výstavišti Flora. Zazní i songy z chystaného alba.
Olomouc – Mladí ekonomové hledají moderní formy podnikání. Podněty dostávají na přednáškách a besedách s úspěšnými českými podnikateli. Tím prvním bylo pondělní setkání se zakladatelem prvního českého carsharingu Michalem Šimoníkem na Katedře aplikované ekonomie.
Šumperk - Ve dnech 5. až 7. května se uskuteční tradiční dálkový běžecký závod Jesenická stovka. Převýšení 4150 metrů a 103 kilometrů dlouhá trať jsou opravdovou výzvou.
Sono Centrum bylo naplněné k prasknutí, a to překvapivě nejen fanoušky středního věku. Minulý pátek toiž zazněly v brněnském Sono Centru jedny z nejznámějších skladeb 60. a 70 let. Hudební skupina Creedence Clearwater Revived (CCR) se poprvé objevila i v Česku. Seskupení, které založili slavní bratři Tom a John Fogertyovi, si přišlo poslechnout i velmi mladé publikum. Ještě než CCR vystoupili, předskokani Beps´n´Johnnies všechny naladili na tu správnou garážovo – rockovou náladu.
V současné době se stále častěji hovoří o zhoršujícím se zraku celé společnosti a v souvislosti s tím o škodlivosti kontaktních čoček a upřednostňování laserových operací. Je opravdu operace oka lepší řešení, a jak celý proces probíhá?

Vytetovaná pohádka na pomeranči pomáhá dětem

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Již devátým rokem se, jak oni sami říkají, přísní tatéři z tetovacího salonu Inkoust spojili a zorganizovali Pohádkový pomeranč. Netradiční projekt, který pomáhá dětem bez rodin či dětem těžce nemocným.
Olomouc - Ve čtvrtek 10. listopadu se na katedře rozvojových studií uskuteční historicky první olomoucký mapathon. Studenti zde budou tvořit mapy na podkladu leteckých snímků, zaměřovat cesty či budovy. Dobrovolníci mapování nemusí nijak zvlášť rozumět. Stačí mít k dispozici vlastní laptop, o ostatní se postarají organizátoři.

Začaly přípravy na studentský Salon 2017

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Boskovice - Salon aneb týden studentské tvořivosti. Tradiční událost pořádaná studenty… pro studenty! Každoročně se v březnovém týdnu navazujícím na jarní prázdniny odehrává na gymnáziu v Boskovicích u Brna akce plná divadelních scének, uměleckých soutěží a improvizovaných představení. Vše je v rukou studentů a záleží jen na nich, co se během tohoto uvolněného týdne uskuteční. Už nyní ovšem započaly velké přípravy na letošní ročník.

Ochutnat cvrčka a šněčí paštiku můžete i v Olomouci

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Olomouc - V našich geografických šířkách převažuje názor, že dát do pusy červa nebo švába je záležitost africká. Že s tímto druhem potravy se setkáme u domorodých kmenů, a když už to našinec ochutná, je to většinou nějaký cestovatel, popřípadě turista ztracený v pralese a bojující o přežití. Umožnit tento zážitek i nám ostatním, a to jen pár kilometrů od domova, se rozhodlo občanské sdružení Naboso.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace