Tereza Župová

Tereza Župová

Cyrano za hranicemi jeviště

Zveřejněno v: fotožurnalistika
Samostatný projekt v rámci fotografické a kulturní specializace
Od 10. září běží v rámci kampaně #ReadNordic tzv. severská čtenářská výzva, která se ptá českých čtenářů: Dokážete přečíst 8 knih během 8 měsíců?

Celetnou navštíví loutky z celé České republiky

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Divadlo v Celetné se během několika listopadových víkendů otevře světu loutek. V rámci festivalu Loutky v Celetné nabídne od 7. do 29. listopadu dětem i dospělým pohádky od mistrů českých loutkových scén. Ty odehrají soubory z celé republiky - Divadlo Koňmo, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Drak, Studio dell´arte, Divadlo Alfa Plzeň, Buchty a loutky či Naivní divadlo Liberec.
Divadlo Hybernia neopomíjí ani ty nejmladší návštěvníky: připravilo pro ně muzikál Sněhová královna inspirovaný samotným Andersenem. A aby u dětského osazenstva nedošlo k velkým zmatkům, představení s šablonou nepracuje nijak inovativně, pouze ji mile obkreslí. Čím se tedy snažili uspět? Výchovné monology zabalili do líbivých písní a ještě líbivějších kostýmů.
Olomouc - Festival muzejních nocí umožní zájemcům zhlédnout výstavy i v nočních hodinách. Akce se snaží nalákat veřejnost na své exponáty, doprovodný program a kulturní zážitky. Již jedenáctý ročník proběhne od 15. května do 13. června 2015.
Klicperovo divadlo z Hradce Králové zveřejnilo připravovaný program na rok 2015/2016. Tentokráte nás plánují vyškolit v jejich speciální Klicperově divácké akademii. Univerzita svým studentům přináší bujaré divadelní zážitky v sedmi předmětech pod vedením zkušených pedagogů. Odnesou si všichni titul Klicperova spokojeného diváka (KsD.)? Pestrost programu nám nedovolí pochybovat.
Olomouc - Květen, měsíc zamilovaných. Měsíc, kterými ve svých románech Austenová rozhodně nešetří. Proto není divu, že Moravské divadlo Olomouc zvolilo 5. květen jako den, kdy uveden novou romantickou komedii Emma. Divadelní inscenace bude součástí akce s názvem Empírový den, která se v Olomouci uskuteční 23. května.
PRAHA. Muzikál předbíhají jeho pověsti. Písně ABBA v českém provedení se zdají být neodolatelným lákadlem, kterému už podlehlo 65 tisíc příznivců. Premiéra Mamma Mia! 12. prosince odstartuje popovou éru retro návratu do 80. let v podobě komediálního muzikálu, od něhož si veřejnost hodně slibuje.
Festival Janáček Brno, který 21. – 29. 11. zavede návštěvníky do míst, kde působil jeden z předních českých skladatelů, se koná v rámci oslav Roku české hudby 2014. V hlavním programu přináší české i zahraniční hudební inscenace Janáčkových zamilovaných děl nebo přímo oslavencova díla.

Havlíčkův Brod ožil knihami

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Knihy a hvězdy. To je motto dvacátého čtvrtého podzimního knižního veletrhu, který se uskutečnil 17. - 18. října v Havlíčkově Brodě. Do kulturního domu Ostrov zamířilo sto šedesát pět vystavovatelů, v doprovodném programu vystoupilo více než tisíc spisovatelů a počet návštěvníků přesáhl hranici patnácti tisíc. Tradičně se konaly autogramiády, besedy, autorská čtení, vernisáže, přednášky a samozřejmě také prodej knih.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace