Tomáš Chramosta

Augusta (USA) – Nejprestižnější golfový turnaj planety přinesl nečekané překvapení. Na Angličana Dannyho Willetta se usmálo štěstí, před závěrečným kolem zaostával za vedoucím Jordanem Spiethem o tři rány, tudíž po sobotě dělil páté místo. O den později dokázal využít nejrůznějších zaváhání přímých soupeřů v boji o titul, a postaral se o obrovskou senzaci.
Hodonín - Centr elitní formace v duelu proti Slovensku na Turnaji čtyř doslova řádil. Vstřelil důležitou vyrovnávací branku na 3:3, navíc dvě branky připravil. Včetně té vítězné, která do slovenské sítě zapadla necelou půl minutu před koncem prodloužení. Usměvavý útočník s dvaadvacítkou na zádech si pochvaloval prostředí na jihu Moravy. „Fanoušci jsou tady skvělí, vládne tu super atmosféra," říká kapitán české dvacítky.
Hodonín – Jihomoravské město jen kousek od hranic se Slovenskem bude dějištěm již druhé významné mezinárodní akce v této sezoně. Po listopadovém klání ženských reprezentací na Slovácko zavítají i výběry hráčů do dvaceti let. K vidění bude od pátku 8. do neděle 10. dubna celkem šest atraktivních utkání, ve kterých porovná své síly evropská mládežnická elita.
Oslo – Středeční odpoledne na legendární střelnici v Holmenkollenu se neslo v barvách země galského kohouta. Mistryní světa ve vytrvalostním závodu na patnáct kilometrů se stala Marie Dorin – Habertová, která sváděla boj na dálku se svou kolegyní Bescondovou. Českým biatlonistkám na Mistrovství světa štěstí nepřeje, Soukalová s Vítkovou skončily těsně pod příčkami zajišťujícími medaili.
Hannover – Mužstvo kapitána Jaroslava Navrátila se dokázalo probojovat mezi osmičku nejlepších. Již od prvního hracího dne ale bylo zaděláno na pořádné drama. Po pátečních dvouhrách panoval nerozhodný stav 1:1 na zápasy. Bylo tedy jasné, že o vítězi duelu mezi domácím Německem a Českou republikou bude muset rozhodnout až program třetího hracího dne.
Minneapolis – Něco málo přes 50 tisíc diváků sledovalo triumf domácího mužstva nad hostujícími Blackhawks. Již druhý zápas pod otevřeným nebem v letošní sezoně, tentokrát v rámci projektu Stadium Series, skončil poměrně překvapivým debaklem. Tým Wild měl bleskový start, po bezmála osmi minutách hry si dokázal vypracovat dvoubrankový náskok. V každé z následujícíh třetin přidal po dvou brankách, a přetlačil tak svého soupeře 6:1.
Brno – S poněkud odvážnou myšlenkou přišli hokejoví funkcionáři v moravské metropoli. Vůbec poprvé bude mít nejvyšší tuzemská soutěž na programu utkání pod otevřeným nebem. Vedení brněnského klubu HC Technika oslovilo s nabídkou této netradiční události klub SHK Hodonín, se kterým se od sezony 2004/2005 pravidelně utkává ve východní skupině druhé ligy.
Belgie – Celých 79 let trvalo tenisovému výběru Velké Británie, než se salátová mísa pro vítěze Davisova poháru vrátila na Britské ostrovy. Na antuce v belgickém Gentu se konalo už 104. finále mužské týmové soutěže, ve kterém se proti Velké Británii utkala domácí belgická reprezentace. O tom, kdo posvátnou trofej získá, se muselo rozhodovat až v poslední hrací den. Vítěznou tečku za britským tenisovým snem napsal Andy Murray, druhý tenista světa.
Hodonín - Minulý týden se na jih Moravy sjelo pět ženských reprezentačních celků, aby se v Hodoníně od 3. do 8. listopadu utkaly o pohár pro nejlepší tým prestižního hokejového Turnaje pěti zemí. České reprezentantky se divákům představily čtyřikrát a ve všech případech dokázaly bodovat. Jako klíčový se ukázal zápas s Ruskami, ve kterém domácí prohrály po samostatných nájezdech. Ruskému týmu právě bod navíc zajistil prvenství.
Velká Británie – Novozélandští All Blacks pod vedením kapitána Richieho McCawa jako jediní v historii mistrovství světa dokázali obhájit prvenství a zapsali se tak do dějin Mistrovství světa v ragby. V nádherném sobotním finále na londýnském stadionu v Twickenhamu přehráli výběr Austrálie 34:17.