Veronika Rédová

Veronika Rédová

URL internetové stránky: https://www.instagram.com/veronica.red/

Určitě každý z nás zažil někdy pocit, kdy měl jít za tmy opuštěným parkem. Přestože počet případů vražd v České republice každým rokem klesá, případy znásilnění jsou ohlášeny až dva denně. Se sexuálním násilím se v průběhu svého života setká 25 procent žen a 6-10 procent mužů, kvůli posttraumatické poruše je ale počet oznámených případů jen 8 procent. Nebezpečí napadení může hrozit nejen v noci, ale i v dopravních prostředcích za bílého dne. Reálná sebeobrana je sport, který se zaměřuje na výcvik a efektivní řešení skutečných konfliktů. Kateřina Kluková, mistryně republiky v grapplingu za rok 2019, umístěním druhá na Europan Championship a členka RBSD oddílu přijala pozvání k rozhovoru o její dosavadní sportovní kariéře.
Práce prodavače či prodavačky je jednou z pracovních nabídek, u které jsou téměř vždy volná místa. Na tuto pracovní pozici není potřeba žádné specifické vzdělání, proto se může zdát, že ji může vykonávat každý. V souvislosti s aktuální situací pandemie koronaviru jsou však kromě lékařů nejvíc ohroženi také zaměstnanci pracující na pokladně, jelikož přijdou denně do kontaktu se stovkou, ne-li tisícem lidí. Dvě brigádnice, Kateřina Skalická a Marcela Vinklerová se rozhodly odpovědět na otázky týkajicích se jejich práce. 
Když se ve školním kolektivu student nebo studentka přizná k tomu, že je jiné sexuální orientace, přichází vlna různých reakcí. Dívky jsou k homosexuálně orientovaným lidem tolerantní, to stejné se nedá říct o chlapcích. Přichází slovní i fyzické útoky, kvůli kterým se poté jedinci víc a víc kolektivu straní a uzavírají se do sebe. Vlivem šikany je u nich větší pravděpodobnost vývinu psychických poruch a sklon k užívání návykových a psychotropních látek. To je i případ Adama, který se rozhodl poskytnout o svém problematickém dospívání rozhovor. 
Simpsonovi, americký animovaný seriál vytvořený Mattem Groenigerem zná dnes téměř úplně každý. Těžko byste hledali někoho, kdo o téhle žluté rodině nikdy neslyšel. Na českých obrazovkách můžeme seriál vídat od roku 2006 a od té doby si získal přízeň mladších i starších diváků. Formou satiry pojednává o stereotypu klasické americké rodiny ve spojení s mnohdy absurdními situacemi. Co se ale stane, když se časem některé scénáře stanou realitou?
Praha- již po třetí do Česka zavítají neznámější umělci aktuální hard style scény. Na Devastotaru, akci plné drsné hudby, se ukáží nejen velká jména, ale i čeští a slovenští umělci. Akce se koná 27. března ve výstavišti Praha Holešovice.
Luboš Xaver Veselý - známý moderátor Českého rozhlasu a XTV, spisovatel oceňovaných knih a youtuber přijal pozvání k povídání o životě, práci a cestování. Beseda se konala v úterý 10.12. ve Společenském středisku Sever v Šumperku.

Výtvarníci z VOŠ a SPŠ Šumperk uspořádali hippie večírek

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Šumperk - Studenti třetího ročníku výtvarných a grafických oborů dostali za úkol připravit tématickou akci. Jejich úkolem bylo vybrat téma, hudbu, připravit výzdobu a občerstvení. V minulých letech jsme tak mohli být svědky večírků ve stylu retro disca, Afriky nebo steam punku. Párty, která se uskutečnila 11. října, byla ve znamení hnutí květinových dětí, tkzv. hippies. 
Šumperk - Po vzoru velkých měst jakými jsou například Praha, Brno nebo Olomouc se Šumperský Okrašlovací Spolek ve spolupráci s městem rozhodl zprovoznit první poeziomat. Od první říjnové soboty tak Polskou ulicí zní básně.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace