Zlata Mašindová

Zlata Mašindová

Naslouchejme dětskému srdci pozorněji

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Posledních pár dnů si často prohlížím se synovcem knížku o dinosaurech. Sem tam mu z ní i něco přečtu, ale někdy je opravdu obtížné mu vysvětlovat, co některá slova znamenají. Chodí do školky a školní lavice jsou pro něj ještě daleko. Je přesně v tom věku, kdy jede fantazie na plné obrátky, a kdy takto malý človíček objevuje svět a jeho součásti každým okamžikem. Někdy se ptám, jak je možné, že jsme tolik informací o světě kolem nás jako malí dokázali pojmout. No není to úžasné?

Česká televize připravila nový pořad Máme na to

Zveřejněno v: ZPRÁVY
ČR - Spousta lidí je kvůli karanténě dlouhodobě bez práce a vyhlídky na zlepšení situace stále nepřicházejí. Někteří otočí každou korunu dvakrát, než do něčeho investují a mají problém svou domácnost finančně utáhnout a zároveň nestrádat. Jak vyžít a jak se uvědoměle i dlouhodobě chovat ke svým financím, poradí nový zábavně vzdělávací magazín Máme na to.

Český rozhlas má nové posluchače

Zveřejněno v: ZPRÁVY
ČR - Březen, měsíc karantény, ale také Českého rozhlasu, který zaznamenal zvýšený zájem o své audio služby. Během minulého měsíce si posluchači na webových stránkách rozhlas.cz a mujrozhlas.cz pustili téměř tři miliony pořadů. Hned po živém vysílání stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus se stala nejvyhledávanějším obsahem na webu mujrozhlas.cz literárně dramatická díla a pořady pro děti.
Hmm.. Tak kterou knihu jí koupím? Chtělo by to určitě něco zajímavého! Něco, co mi neotluče o hlavu se slovy, že tohle přece nečte a jestli ji vůbec znám. Vlastně klidně i něco, co při předání bude prostě jen vypadat dobře a čtivě. Co je uvnitř se v tu chvíli stejně nedozví a u toho, až ji bude číst, nebudu a zpětně si stěžovat nesmí. Je to přece dárek!! Bože, proč je tady najednou takové vedro?!. Hledám něco inspirativního, možná kreativního a zábavného, ale né zase moc, už jí není deset.. Tak už aleee! Stmívání? Hmm..NE! Bibli? NEE! A..už to mám! DESTRUKČNÍ DENÍK!
ČR a SR – Píšete fantasy povídky a rádi byste posunuli svou tvorbu dál? Časopis Pevnost, SFK Palantír a SFK Islington společně vyhlašují 17. ročník literární soutěže Vidoucí. Povídkovou literární soutěž, která je určená především pro začínající autory, kteří se nacházejí a ztrácejí ve svých vlastních fantasy, sci-fi či hororových světech. Autory, kteří by rádi nabrali nové zkušenosti a představili svou tvorbu i lidem, kteří je mohou obohatit.

Kvitová získala od WTA ocenění za fair play

Zveřejněno v: ZPRÁVY
USA - Petra Kvitová již poosmé získala od Ženské tenisové asociace (WTA) cenu Karen Krantzcke za sportovní chování.
Olomouc - Cestující v Olomouckém kraji čeká v rámci regionální železniční dopravy celá řada změn. Na Hané a Jesenicku začnou jezdit vozidla jednotného vzhledu, přičemž změny se ale nebudou týkat pouze exteriéru, ale také interiéru vozidel. Novinkou bude třeba Wi-Fi připojení k internetu v motorových jednotkách 814 Regionova a 646 Stadler.
Olomouc - Sešívané podlehly v pražském Edenu silnému Arsenalu. Nejvíce je potrápila Vivianne Miedem, která do brány sešívaných uklidila míč hned čtyřikrát.
Olomouc – „Spiderwoman“, tak hromadně přezdívají zahraniční média Aries Susanti Rahayu, indonéskou reprezentantku ve sportovním lezení, která ovládla rychlostní lezení na mistrovství světa v Číně.
Olomouc - Divadlo Tramtarie uvádí mimo jiné také hry, které se zaměřují na aktuální společenská témata. A proto se nyní dramaturgie divadla rozhodla reagovat na problémy spojené se změnou klimatu hrou Boj o přežití: P.E.S.CH.O!. Ta vypráví příběh o světě, ve kterém přestala existovat pitná voda. Premiéra hry proběhne v divadle již 8. a 9. května. Režie se ujal Petr Mančal, který v současnosti působí jako slovesný režisér Českého rozhlasu. 

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace