Pardubický vánoční stromeček bude letos z kasáren T. G. Masaryka

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Vánoční strom z kasáren T. G. Masaryka
Vánoční strom z kasáren T. G. Masaryka Zdroj: Služby města Pardubice
Pardubice - Blíži se prosinec, a tak se stejně jako každý rok řeší obecní vánoční výzdoba. Především tedy původ vánočních stromů. Jinak tomu není ani v Pardubicích, a právě tam bude Pernštýnské náměstí zdobit stromeček z místních kasáren T. G. Masaryka. Stromeček bude zdobit Pernštýnské náměstí od 1. prosince 2019.

Služby města Pardubic vyhlásily 30. října na svém facebookovém profilu soutěž. Zveřejnily fotografii 14 metrů vysokého smrku, který bude během letošních svátků stát na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Soutěžním úkolem bylo uhodnout, kde se daný strom nachází. O pár dní později Služby zveřejnily správnou odpověd, smrk roste v místních kasárnách T. G. Masaryka.

Lidé v komentářích odpovídali většinou správně. Velké množství z nich ale s pokácením zdravého stromu v kasárnách nesouhlasí. Nechte ho na místě růst dál. Byla by škoda ho podříznout. Vždyť tam je už tolik let a nikomu nepřekáží. Z města, ať už stojí kdekoliv, bych zdravé stromy nevyřezával,” napsal pod příspěvek Petr Vlk. Naopak argumentem, proč strom pokácet, je fakt, že v okolí řádí kůrovec. Ten sice strom zatím nenapadl, ale je to v nejbližší době pravděpodobné. „Stromy v okolí jsou napadené kůrovcem. Tenhle je zdravý, ale je pravděpodobné, že postupem času by kůrovec sežral i jeho,“ uvedla Světlana Pozníková z městských služeb.

Strom pokácí 18. listopadu a následně převezou na Pernštýnské náměstí, kde se bude zdobit a připravovat na slavnostní rozsvícení se zástupci města. To se bude konat v neděli 1. prosince od 17 hodin. Mimo tradiční červené a bílé koule bude strom zdobit nový světelný efekt, který si ale město nechává jako překvapení. Dnem rozsvícení stromečku také začínají vánoční trhy, které budou trvat do 23. prosince.

Naposledy upraveno:

1 komentář

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace