25. ročník Českých lvů ovládla Bába z ledu

Ohodnoťte tento článek
(6 hlasů)
25. ročník Českých lvů | ČFTA
25. ročník Českých lvů | ČFTA Zdroj: facebook.com/ceskylevcfta
Praha - O víkendu se v České republice konal už 25. ročník udělování cen Českého lva. Galavečerem v přímém přenosu České televize provázela Adela Vinczeová, výsledky se vyhlašovaly v pražském Rudolfinu. 

V kategorii nejlepší film zvítězil snímek Bába z ledu. Tento film byl s 15. nominacemi žhavým favoritem a získal během večera celkem 6 křišťálových sošek, čímž ovládl 25. ročník Českého lva. Režisér filmu Bohdan Sláma získal ocenění za nejlepší režii. Do jeho sbírky Českých lvů tedy přibyl v pořadí pátý kousek. První dvě sošky získal už v roce 2005, a to jak za režii, tak i za scénář snímku Štěstí. Snímek Bába z ledu si rovněž odnesl cenu za nejlepší scénář, kterou převzal Sláma.

Zuzana Kronerová se stala nejlepší herečkou v hlavní roli a jedná se o její první ocenění v této kategorii. Českého lva však získala už dříve, a to v roce 2001 za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon ve filmu Divoké včely. Pavel Nový získal cenu za nejlepšího herce v hlavní roli, proměnil tak svou první nominaci na křišťálovou sošku. Petru Špalkovou Akademie ocenila v kateforii nejlepší herečka ve vedlejší roli, a Oldřicha Kaisera v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Kaiser získal v této kategorii sošku už v loňském ročníku, a to za svůj výkon ve filmu Masaryk, který tehdy ovládl večer Českých lvů 2017.

Večerem rezonovalo politické dění poslední doby. Někteří ocenění i další filmaři vyzývali k obraně politické nezávislosti České televize (ČT) a obraně svobody médií. Třeba režisér Jan Svěrák označil kritiku ČT v inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana za největší útok na její nezávislost od televizní krize v roce 2000. "Nepatří žádnému oligarchovi, ale nám občanům," řekla o veřejnoprávní televizi režisérka Olga Sommerová.

Přehled držitelů cen Český lev za rok 2017

Nejlepší film: Bába z ledu

Nejlepší dokumentární film: Červená

Nejlepší režie: Bohdan Sláma (Bába z ledu)

Nejlepší herec v hlavní roli: Pavel Nový (Bába z ledu)

Nejlepší herečka v hlavní roli: Zuzana Kronerová (Bába z ledu)

Nejlepší herec ve vedlejší roli: Oldřich Kaiser (Po strništi bos)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Petra Špalková (Bába z ledu)

Nejlepší scénář: Bohdan Sláma (Bába z ledu)

Nejlepší kamera: Vladimír Smutný (Po strništi bos)

Nejlepší hudba: Irena a Vojtěch Havlovi (Křižáček)

Nejlepší střih: Jiří Brožek, Michal Lánský a Jana Vlčková (Špína)

Nejlepší zvuk: Jakub Čech a Claus Lynge (Po strništi bos)

Nejlepší filmová scénografie: Aurel Klimt, Martin Velíšek a František Lipták (Lajka)

Nejlepší kostýmy: Simona Rybáková (Milada)

Nejlepší masky: Andrea McDonald (Milada)

Mimořádný přínos české kinematografii: Alois Fišárek

Nejlepší televizní film nebo minisérie: Spravedlnost

Nejlepší dramatický televizní seriál: Svět pod hlavou

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace