AFO Junior již podruhé přilákalo mladé zájemce o vědu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Robot pro nejmenší
Robot pro nejmenší Zdroj: Lukáš Vojáček
Olomouc – Dozvuky filmového festivalu Academia Film Olomouc pomalu utichají. 54. ročník je minulostí a všichni už vyhlíží ten další. Svůj vlaství AFO festival mohli navštívit letos podruhé i ti nejmenší na AFO Junior.

V kině Metropol pro ně byla připravena řada projekcí a v druhé polovině týdne také workshopy v Divadle na cucky. O víkendu ožila festivalem také Pevnost poznání. Workshopy kopírovaly hlavní programové sekce a děti si tak mohly vyzkoušet, jaké je to stát se součástí davu, kterým hýbe propaganda, nebo se mohly vydat na Měsíc. Ve spolupráci s partnery festivalu si bylo možné vytvořit pravou intergalaktickou svačinku se superpotravin.

AFO Junior, foto: Lukáš Vojáček

Víkendový program zavedl mladé vědce do světa robotiky. „Připravili jsme pro děti různé roboty z lega, ozobotíků, a třeba i chytrého pejska, který poslouchá hlasové příkazy,“ shrnul lektor robotické dílny Petr Mališ. V Pevnosti poznání si bylo možné vyrobit kosmické rakety nebo zamířit do laboratoře, kde si zájemci pomocí vodivé tekutiny mohli zahrát na hudební nástroj. Malý sál ve druhém patře se proměnil v cirkusový stan, učilo se zde totiž žonglování a základy magie. „Je hezké, že studenti a organizátoři festivalu dělají něco také pro děti. Byli jsme dopoledne na filmu o přírodě a pak jsme šli sem do pevnosti, protože to děti hrozně baví,“ řekla maminka trojice zvídavých návštěvníků z Olšan u Olomouce.

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace