Alkohol za volant nepatří, připomíná policie

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Fotografie z místa akce
Fotografie z místa akce Zdroj: Policie ČR
Prostějov – Každoroční celorepubliková akce „Řídím, piju nealko pivo“ pod vedením policie měla své zastoupení i v Prostějovském okrese, kde tuto středu mezi šestou a osmou hodinou večer probíhaly kontroly v Konečné ulici.

Jedná se o první akci, která v souvislosti s velikonočními svátky na Prostějovsku letos proběhla a podle policie nebude ani poslední. Kromě pravidelné silniční kontroly řidiči obdrželi od zástupce Českého svazu pivovarů nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol. Součástí této mise bylo i informovat. Policisté dbali především na připomenutí nulové tolerance alkoholu za volantem, ale také se soustředili na správné používaní bezpečnostních systémů v automobilu pro ochranu dětí, které obdržely také malou odměnu.

„Celkem 65 řidičů se podrobilo běžné silniční kontrole,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. U žádného z kontrolovaných nezjistili porušení zákona. Souběžně s Prostějovskou kampaní probíhaly i další po celé České republice, a to nejen ve středu, ale i ve čtvrtek. Podobně jako na Prostějovsku to vypadalo například i ve Vyškově, kde policie také nezjistila u žádného z řidičů přestupek. Bohužel to stejně neproběhlo na všech stanovištích, a pokud policisté zjistili pochybení u řidiče, šlo zejména o telefonování za jízdy, nebo překročení maximální povolené rychlosti.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace