Alzheimer Café rozproudí diskuzi a odpoví na otázky

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Logo projektu Alzheimer Café
Logo projektu Alzheimer Café Zdroj: facebook alzheimercafeCZ
Praha – V prostorách Centra Seňorina v Praze se v úterý 10. ledna příštího roku uskuteční první Alzheimer Café. Cílem tohoto setkání, které se bude opakovat pravidelně každé první úterý v měsíci, je poskytnout podporu lidem, kterým do života zasáhla Alzheimerova choroba. Mohou se zde setkat s ostatními, kteří procházejí stejnými problémy, a získat informace, útěchu a povzbuzení.

Zúčastnit se mohou jak lidé s demencí, tak jejich přátelé, blízcí a příbuzní. Tím se projekt liší od ostatních již existujících, určených pouze pro pečovatele a ne pro samotné postižené. Přijít také může kdokoliv další, kdo si přeje dozvědět se o demencích více. V Alzheimer Café pak mohou všichni na nemoc na chvíli zapomenout a užít si společné chvilky nad hrnkem kávy.

Na každý z večerů je navíc pozvaný někdo z řad odborníků, aby poskytl zajímavé informace o konkrétním tématu a odpověděl na dotazy návštěvníků. „Jednotlivá témata jsou vybírána tak, aby návštěvníkům pomohla pochopit nejen to, jak demence funguje a co s sebou přináší. Dotýkají se také citlivých otázek, které při péči vyvstávají, a se kterými se jak lidé s demencí, tak jejich pečující musí vyrovnávat," vysvětluje Anežka Prokopová, jedna z pořadatelek projektu. „Některá témata jsou náročná a citlivá, ale věříme, že když o nich budeme schopni mluvit, snáz se s nimi vyrovnáme,“ dodává.

Alzheimer Café začíná v 18 hodin večer a potrvá zhruba dvě hodiny. „Délka každého setkání závisí především na jeho návštěvnících. Snažíme se, aby všechna setkání byla co nejméně formální, a tak ani čas není přísně regulovaný,“ uvádí Anežka Prokopová.

Celý koncept Alzheimer Café vznikl v Holandsku na popud psychologa Berea Miesena, který si během své praxe všiml, že lidem s demencí i jejich pečujícím dělá velké potíže o nemoci otevřeně hovořit. Alzheimer Café proto vzniklo jako místo, kde si mohou lidé o nemoci bez ostychu povídat a dozvědět se o mnoha jejích aspektech víc.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace