Americká společnost Facebook koupila Giphy

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Obrázek ve formátu GIF je pohyblivá sekvnce
Obrázek ve formátu GIF je pohyblivá sekvnce Zdroj: giphy.com; @throwingshade
USA – Transakcí za téměř 10 miliard korun Facebook rozšiřuje své portfolio o platformu Giphy, která vytváří knihovnu pohyblivých obrázků. Facebook ji chce přidružit k obrazové sociální síti Instagram, kterou vlastní od roku 2012.

GIFy slouží v online komunikaci k vyjádření emocí či vtipu. Krátké obrazové sekvence si získaly velkou oblibu. Firma Giphy, založená v roce 2013 Alexem Chungem a Jacem Cookem, s Facebookem dlouhodobě spolupracuje. Uživatelé mohou vyhledávat potřebné GIFy přímo v aplikaci Messenger či WhatsApp.

„Plánujeme začlenit knihovnu GIFů přímo do Instagramu a našich dalších aplikací, aby uživatelé našli ten správný způsob, jak se vyjádřit,“ uvádí Vishal Shah ze společnosti Facebook.

Pro koncové uživatele se zatím příliš nemění, stále bude možné obrázky formátu GIF stahovat a vybírat z obrovské knihovny. „Podpoříme i tvůrce a animátory, vytvoříme jednodušší rozhraní pro tvorbu a sdílení jejich práce,“ dodává Shah. Firma Facebook hodlá do technologie Giphy dále investovat.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace