Apple představí iPhony bez konektorů

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
Nabíjení iPhonu bez konektoru lightning
Nabíjení iPhonu bez konektoru lightning Zdroj: techspot.com
USA – Majitele nových verzí iPhonů čeká bezdrátová budoucnost. Americká společnost Apple, založená Stevem Jobsem, plánuje konec kabelů a zrušení konektorů u nejnovějších modelů. V roce 2021 by měla dokonce představit první telefony zcela bez portů. Na nové modely se mohou zájemci těšit ve dvou vlnách, a to na jaře a na podzim.

Spekulace o počtu konektorů začaly již v roce 2016, kdy se společnost Apple s příchodem iPhonu 7 zbavila otvoru sloužícího k připojení sluchátek. Nyní by podle slov experta ze společnosti TF Securities Ming-Čch’ Kchuo, mělo dojít k odstranění posledního konektoru lightning. Nejnovější modely přinesou hned několik benefitů jak pro kupce, tak pro společnost Apple.

Zájemci ocení výhody zcela bezdrátového zážitku. Podle americké televizní společnosti CNBC si firma slibuje větší zájem o telefony, které mohou v budoucnu prodávat jako dražší sortu iPhonů a s tím spojený vyšší výdělek. Ke zlepšení byznysu Apple došlo již v minulosti, kdy firma nastolila nový trend spojený s prodejem bezdrátových sluchátek.

Nápad s odstraněním konektorů se zdá být natolik úspěšný, že může inspirovat k podobnému nápadu konkurenci, která se mu dříve vysmívala. S vymizením zdířek však odpadne problém týkající se vodotěsnosti a zanášení prachu do telefonu. Další výhodou je prostor pro baterii, s jejíž kapacitou bojují všichni výrobci mobilních telefonů. Je tedy možné, že podobné změny můžeme časem očekávat i od ostatních výrobců telefonů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace