Brno – Šalingrad je vítězem ankety o název nového brněnského nádraží

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Brno
Brno Zdroj: Zdroj: Wikimedia Commons
Brno - Z více než 1 800 Brňanů, kteří se zapojili do hlasování o název nového brněnského nádraží, téměř polovina hlasů šla pro návrh Brno – Šalingrad. Přesto nemá legrační název ještě vyhráno. Musí se ještě poslat k posouzení. Celkový výsledek město teprve vyhlásí v tiskové zprávě.

Letošní soutěž o název nového nádraží vyhlásilo vedení Brna kvůli zvýšení obecného zájmu. Výsledek ankety předají radní Brna Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), která má v celé záležitosti poslední slovo. Pokud správce železniční infrastruktury a město Brno tento název navrhnou, nepředpokládáme, že bychom ho neměli schválit. V tuto chvíli je to nějaké nářečí, ale není to na druhou stranu nijaké hanlivé slovo, takže my bychom s tím problém neměli,“ vyjádřil se k výsledku hlasování Martin Novák, mluvčí Drážního úřadu.

Zatímco proti jménu, které porazilo návrhy jako Brno hlavní nádraží nebo Nádraží Járy Cimrmana, se mnoho hlasů neozývá, o podobě nádraží se spekuluje mnohem více. Vláda a ministerstvo dopravy upřednostňují verzi bez podzemní stanice, kraj a město však více fandí variantě s podzemní stanicí, která bude základem podzemní železnice mezi severem a jihem města, a kam by měla směřovat trať od Chrlic.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace