Češi skórují na Speciální olympiádě v Abu Dhabi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Česká výprava v Abu Dhabi
Česká výprava v Abu Dhabi Zdroj: facebook.com
Abu Dhabi – V arabském hlavním městě Abu Dhabi probíhá v těchto dnech 15. ročník Světových letních her Speciálních olympiád pro lidi s mentálním postižením. Českou republiku zastupuje 64 sportovců, kteří si zde vedou velmi dobře.

Sportovci s mentálním postižením ze 170 zemí bojují od čtvrtka 14. března ve Spojených arabských emirátech o medaile v celkem 24 disciplínách. Výkony z Národních letních her Speciálních olympiád nominovaly české reprezentanty na Světové hry Speciálních olympiád. Česká výprava o medaile bojuje v atletice, plavání, bowlingu, cyklistice, gymnastice, stolním tenise, volejbalu, kopané a bocce, což je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením.

V cyklistickém závodu na dva kilometry, který se jel na okruhu F1, získala zlatou medaili Jarmila Válková. V plavání na 100 metrů znak si zlato vybojovala Adéla Savelová. Dle výsledků ze stolního tenisu ve skupinách se Jitka Putzová umístila na třetím místě a Pavel Jirátko na stříbrné pozici.

České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics (SO). ČHSO v souladu s cíli a pravidly SO organizuje akce speciálních olympiád v České republice a zajišťuje zapojení České republiky do mezinárodních programů SO. ČHSO sdružuje 130 sportovních klubů SO v celé ČR a do jeho programu pravidelného sportování je v těchto klubech zapojeno přes 2500 sportovců s mentálním postižením. Světové hry speciálních olympiád pořádají státy každé dva roky, střídavě jako letní a zimní. Speciální olympiádu založila v USA v 60. letech 20. století Eunice Kennedyová Shiverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho. Dle jejího názoru sportování prospívá rozvoji osobnosti a napomáhá integraci lidem s mentálním postižením.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace