České dráhy nabídnou nejen frekventovanější a rychlejší dopravu, ale také více vlaků vybavených sítí Wi-Fi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Wi-Fi připojení k internetu bude v novém jízdním řádu ČD garantováno v 829 vlacích
Wi-Fi připojení k internetu bude v novém jízdním řádu ČD garantováno v 829 vlacích Zdroj: Zdroj: ceskedrahy.cz
 Česká republika - Nový jízdní řád ČD, který bude platný od 9. prosince, zrychlí v roce 2019 cestování nejen na západ České republiky, ale také na Slovensko a do Polska. Některé stávající vagóny nahradí modernější typy s klimatizací a vyšším počtem elektrických zásuvek. Z vlaků téměř vymizí ,,koženka“, kterou nahradí textilním čalouněním, a revitalizací projdou i sociální zařízení. Wi-Fi připojení k internetu bude mít až o čtvrtinu více vlaků.

České dráhy vypraví v rámci nového jízdního řádu celkem 9 041 různých vlaků, denně to bude v průměru 7 223 spojů. Za rok najedou tyto vlaky skoro 129 milionů kilometrů, což bude o 3,7 milionů kilometrů více než v letošním roce.

,,Rostoucí počet cestujících ve vlacích mezi Prahou a Moravou si vynutil již od září několik etap posílení expresů a rychlíků. S posílením dopravy proto počítáme i v novém jízdním řádu. Vracíme se k modelu se základním dvouhodinových intervalem vlaků SC Pendolino a k tomu přidáváme další expresy do Varšavy, Krakova, Žiliny nebo Opavy,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Modernizace a zkvalitnění služeb se projeví nejvíce, ovšem ještě zřetelnější změnou v dálkové mezistátní, ale i vnitrostátní dopravě bude přejmenování vlaků, které pomůže cestujícím lépe se zorientovat.

„Například v Praze na hlavním nádraží odjíždí pět minut za sebou dva rychlíky s cílovou stanicí Brno. Jeden přes Pardubice a druhý přes Havlíčkův Brod. Vlaky jezdí často ze stejného nástupiště, a dokonce ze stejné koleje. Stojí za sebou, a lidé si je mohou snadno splést. Odlišení jednoduchými názvy Svitava a Vysočina pro všechny spoje na dané lince může lidem pomoci se snáze zorientovat a nastoupit do správného vlaku,“ vysvětluje praktickou stránku jednotného pojmenování vlaků Štěpán.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace