RECENZE: Angelina Jolie opět triumfovala jako Zloba

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Zloba - královna všeho zlého
Zloba - královna všeho zlého Zdroj: film.moviezone.cz
Když do kin přišla Zloba – královna černé magie, všichni byli plní očekávání. První díl dopadl nadmíru skvěle, což tvůrce motivovalo k natočení pokračování, které nese název Zloba – královna všeho zlého. Zatímco v prvním díle jsme mohli pozorovat trochu jinak převyprávěný příběh Šípkové Růženky. Druhý díl se zaměřuje už na vlastní originální zpracování. Královna Zloba se dozvídá nové informace o svém původu a Růženka se zmítá ve světě plném lží a intrik.

Původně se měla premiéra filmu uskutečnit v květnu 2020, ale nakonec ji studio Disney přesunulo, neboť ji snímek tak nadchl, že nechtělo čekat až do května příštího roku. Druhý díl královny Zloby měl premiéru 17. října. Kina praskala ve švech a lístky se i dnes ještě hojně prodávají.

Na co se mohou diváci těšit je opět naprosto dokonalý herecký výstup Angeliny Jolie, která v pohádce ztvárňuje samotnou Zlobu. Skvělý herecký výkon mohou ale očekávat i od Michelle Pfeiffer, která ve Zlobě hraje královnu Ulsteadu a její postava emocemi jen hýří. Nicméně, co mě trochu zklamalo, bylo ztvárnění Růženky v podání Elle Fannig. Herečka mě neoslovila ani v prvním dílu a ve druhém jsem jí už měla plné zuby. Její mimika a projevování radosti či smutku mi přišlo přehrávané. Místo ní bych do role zařadila raději někoho jiného. Na druhou stranu chápu, že když už se objevila v prvním díle, nová postava Růženky ve druhém díle by diváky jen rušila. Každopádně i přes tuto výtku, byli ostatní herci naprosto úžasní.

Hudba korespondovala s tématikou filmu, tudíž je typicky pohádková. Navíc mě vůbec nerušila od sledování obsahu, takže dle mého byla velmi dobře zvolena. Hudbu vytvářel na rozdíl od prvního dílu Geoff Zanelli.

Příběh ale nebyl úplně takový, jak byste čekali. Sice měl spád, nicméně se ve filmu objevovalo jedno klišé za druhým. Navíc samotný děj byl víceméně předvídatelný. Zloba byla celý film nucena nenávidět lidi, Růženka sváděla boj mezi svou přirozeností a mezí tím, co po ní požadovala matka jejího nastávajícího a od Filipa (nastávající Růženky) čekáte, až prozře a postaví se své matce. Vše nakonec samozřejmě dopadne tak, jak divák už na začátku předpokládá. Je jasné, že zřejmě trochu jiný konec by asi nebyl vhodný, jelikož se jedná a pohádku pro děti. Mám ale takový pocit, že si tvůrci mohli s příběhem více pohrát. 

Co ale celý film zvedlo na úplně jinou úroveň, byly grafické efekty, o které se pohádka opírá. Kostýmy byly také velmi povedené. Nejlepší maskování měla samozřejmě hlavní postava. Na těch ostatních bylo vidět, že jim maskéři nevěnovali tolik pozornosti. I přesto ale ve vás ostatní pohádkové bytosti zanechají příjemný dojem nadpřirozena, který umocňují právě vhodně zvolené kostýmy.

Na ČSFD má snímek 78 %, což je o 5 % více než první díl. Oba dva díly jsou srovnatelné a podle mého se jedná o jednu z kvalitnějších pohádek na filmovém trhu i přesto, že k ní mám jisté výtky. Doufám ale, že dalšího pokračování se už nedočkáme. Protože by se mohlo stát, že třetí díl strhne dolů své předchůdce.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace